Menu
Your Cart

شیلنگ ویبره دریلی

دستگاه ویبراتور بتنی، یکی از ابزارهایی است که در صنعت ساخت‌وساز، کاربرد زیادی دارد. این دستگاه با ارتعاشی که ایجاد می‌کند، سبب می‌شود که حباب‌های داخل بتن تازه تخلیه شده، خارج و یک بتن متراکم ایجاد شود.
 این دستگاه، انواع مختلفی دارد که یکی از کاربردی ترین آن‌ها ویبره دریلی است و با نام های ویبراتور دستی یا تفنگی نیز شناخته می شود. دستگاه ویبره دریلی دارای چندین قسمت است که مهم‌ترین بخش آن، شیلنگ ویبره است. این قسمت، ارتعاش موتور دستگاه را به بتن منتقل می‌کند و نقش اصلی را در تخلیه حباب و بهبود تراکم بتن دارد. اگر قصد خرید شیلنگ ویبره دریلی مناسب را دارید، در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را درباره آن به شما ارائه نمائیم.

 

شیلنگ ویبره دریلی چیست؟

شیلنگ ویبره دریلی، یک شیلنگ انعطاف‌پذیر، ساخته شده از متریال بادوام با یک سری از جنس فولاد می باشد که به انتهای بدنه دستگاه ویبره دریلی متصل می‌شود. ارتعاش ایجاد شده توسط آن باعث از بین رفتن حباب های داخل بتن خیس می شود و آن را یکنواخت می کند.
 طراحی مناسب آن  لرزش در تمام جهات را امکان پذیر می کند و در نتیجه استحکام و دوام بتن را افزایش می دهد. شدت ارتعاشات را می‌توان با کنترل سرعت و قدرت دستگاه دریلی تنظیم کرد و کنترل بیشتری بر فرآیند تراکم داشت. قطر پوکر انواع شیلنگ های دریلی 1.5 اینچ است و طول شیلنگ ها نیز 1 متر، 2 متر، 2.5 متر و 3 متر می باشد.

خصوصیات شیلنگ ویبره دریلی استاندارد

 

 • انعطاف پذیری مناسب : مخلوط بتن دارای بافتی غلیظ و تا حدودی سنگین است. شیلنگ ویبره باید انعطاف پذیر و در عین حال در مقابل خمش و پیچ خوردگی مقاومت بالایی داشته باشد.
 • استحکام در برابر سایش: یک شیلنگ ویبره مناسب نباید در داخل بتن و در هنگام کار به سرعت دچار سایش و یا پارگی شود. از آنجایی که بتن دارای وزن بسیار بالایی است، بنابراین در عمق آن همراه با فشار بسیار زیادی خواهد بود. شیلنگ ویبره دریلی باید به اندازه ای استحکام داشته باشد که بتواند در عین تحمل این فشار عمل ایجاد ارتعاش کافی را نیز انجام بدهد.
   

نکات مهم در هنگام استفاده از شیلنگ ویبره دریلی

هنگام استفاده از شیلنگ ویبره، چندین نکته مهم وجود دارد که باید برای اطمینان از عملکرد موثر آن در نظر بگیرید. در ادامه این نکات را با هم مرور می‌کنیم:


اندازه شیلنگ

در هنگام انتخاب شیلنگ ویبره دریلی باید به سایز آن توجه کافی داشت. بهترین اندازه شیلنگ با قطر 1.5 اینچ می باشد. دلیل آن نیز این است که سایز 2 اینچی شیلنگ می تواند فشار زیادی به موتور وارد کند و طول عمر مفید آن را کاهش دهد. از طرفی انتخاب سایز 1 اینچی برای شیلنگ ویبراتور دستی باعث خواهد شد کیفیت ویبره زنی در عمق کاهش یابد.

بازرسی منظم


قبل از استفاده از شیلنگ ویبره دریلی، آن را برای یافتن هرگونه آسیب یا سایش بررسی کنید. مطمئن شوید که شیلنگ در شرایط خوبی قرار دارد. از شیلنگ ویبره آسیب‌دیده یا معیوب استفاده نکنید.

اتصال صحیح


مطمئن شوید که شیلنگ طبق دستورالعمل سازنده و به‌درستی به دستگاه ویبره دریلی متصل شده است. از اتصالات مناسب برای محکم‌کردن آن روی تجهیزات استفاده کنید. زیرا اتصال نادرست می‌تواند منجر به عملکرد ناکارآمد شیلنگ ویبره دریلی یا حادثه شود.

تکنیک مناسب


هنگام استفاده از شیلنگ ویبره، حرکت ثابت و کنترل‌شده خود را حفظ کنید. از نیروی بیش‌ازحد یا حرکات تهاجمی که ممکن است به شیلنگ آسیب برساند یا کیفیت بتن را تحت تاثیر قرار دهد، خودداری کنید. سر ارتعاشی آن را به‌صورت صحیح در داخل بتن حرکت دهید و اطمینان حاصل کنید که تمام نواحی بتن به اندازه کافی متراکم شده‌اند. از وارد آوردن فشار زیاد یا ضربات غیر عادی به ابزار پرهیز کنید. فقط برای استفاده تعریف شده از آن استفاده کنید و از بکار بردن آن برای کارهای متفرقه خودداری کنید.

 

مزایای استفاده از دستگاه شیلنگ ویبره دریلی


استفاده از این نوع شیلنگ مزایای متعددی به‌همراه دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • قیمت مناسب و مقرون‌به‌صرفه
 • سهولت در استفاده از آن
 • استفاده از برق تک فاز
 • جابجایی و حمل آسان
 • قابلیت مانور بالا
 • کنترل راحت
 • وزن مناسب

 

نگهداری از شیلنگ ویبره دریلی


نگهداری صحیح از شیلنگ ویبراتور دریلی برای اطمینان از طول عمر و عملکرد بهینه آن ضروری است. در این قسمت چند نکته برای نگهداری از آن ارائه می‌کنیم.

 •  تمیز‌کردن منظم: پس از هربار استفاده، شیلنگ ویبره دریلی را کاملا تمیز کنید تا بقایای بتن از روی آن پاک شود. شیلنگ را با آب بشویید و از یک برس یا اسفنج برای پاک‌کردن هرگونه مواد سخت استفاده کنید. 
 • نگهداری اصولی: درصورت عدم استفاده از شیلنگ، آن را در یک مکان تمیز و خشک نگهداری کنید. از قراردادن آن در معرض دمای شدید یا نور مستقیم خورشید بپرهیزید، زیرا این امر می‌تواند به شیلنگ آسیب برساند. آویزان‌کردن شیلنگ به یک قلاب می‌تواند به جلوگیری از پیچ‌خوردگی آن کمک کند.
 • اجتناب از خم‌شدن بیش‌ازحد: از خم‌شدن یا پیچاندن بیش‌ازحد شیلنگ خودداری کنید، زیرا ممکن است موجب آسیب جدی به آن شود و کارایی خود را از دست بدهد.

 

قیمت شیلنگ ویبره دریلی در سهند ابزار

قیمت شیلنگ ویبره دریلی در مقایسه با ویبراتورهای مکانیکی و بادی بسیار مناسب تر می باشد. دلیل اصلی آن نیز سرهم بودن موتور و شیلنگ به صورت یکجا می باشد. اما شیلنگ های ویبره براساس شرکت سازنده، طول شیلنگ و قطر پوکر متغییر می باشد.
برای اطلاع از قیمت شیلنگ ویبره دریلی، می‌توانید به سایت سهندابزار مراجعه کنید و از قسمت مربوطه، از قیمت شیلنگ ویبره موردنظر خود مطلع شوید. مجموعه سهندابزار انواع مختلفی از این شیلنگ‌ها را در فروشگاه خود عرضه کرده است که از بهترین برندهای موجود در بازار هستند.

نکات ایمنی در هنگام کار با ویبره دریلی و شیلنگ ویبره

کار با ویبراتور بتن دریلی نیاز به توجه دقیق به اصول ایمنی برای جلوگیری از حوادث و صدمات دارد. در این بخش چند نکته مهم ایمنی برای کار با دستگاه ویبره دریلی و شیلنگ آن ارائه می‌دهیم.

از تجهیزات حفاظت فردی (PPE) استفاده کنید

همیشه از تجهیزات حفاظت فردی مناسب، از جمله عینک ایمنی، دستکش و محافظ شنوایی استفاده کنید. این کار از چشم‌ها، دست‌ها و گوش‌های شما در برابر خطرات احتمالی محافظت می‌کند.

دفترچه راهنما را بخوانید

با دستورالعمل‌های استفاده و ایمنی ارائه‌شده در دفترچه راهنمای ویبراتور بتن آشنا شوید. اقدامات احتیاطی مناسب، نگهداری و ایمنی مخصوص تجهیزات خود را بدانید.

از ایمنی منبع تغذیه مطمئن شوید

اطمینان حاصل کنید که منبع برق مورداستفاده برای دستگاه در شرایط خوبی قرار دارد. از استفاده از سیم‌های برق آسیب‌دیده یا فرسوده خودداری کنید و آن‌ها را از آب یا سطوح مرطوب دور نگه دارید تا از خطرات الکتریکی جلوگیری شود.

دستگاه را به‌طور صحیح در دست بگیرید

در حین کار‌کردن با ویبره بتن دریلی، آن را محکم و مطمئن نگه دارید. در غیراین‌صورت ممکن است دستگاه از دستانتان رها شود و به شما آسیب برساند.

از کار بیش‌ازحد خودداری کنید


از دستگاه به طور متناوب استفاده کنید. این ابزار باعث وارد آوردن فشار به اعضای مختلف بدن شما به خصوص در ناحیه دست و گردن می شود. استفاده طولانی مدت ممکن است باعث آسیب جسمانی به اپراتور شود. همچنین استفاده طولانی مدت ممکن است به موتور دستگاه نیز فشار زیاد وارد نماید.

لباس مناسب بپوشید


وقتی که با این ابزار کار میکنید از پوشیدن لباس مناسب غفلت نکنید. سعی کنید از لباس های بلند و نیز استفاده از جواهرآلات یا وسایل زینتی که آویزان هستند پرهیز کنید.

از تکنیک مناسب استفاده کنید


تکنیک توصیه‌شده برای استفاده از ویبراتور بتن دریلی را دنبال کنید. شیلنگ آن را به‌آرامی و به‌طور یکنواخت در بتن حرکت دهید و از حرکات ناگهانی اجتناب کنید. این امر به دستیابی به تراکم مناسب بدون به‌خطرانداختن ایمنی کمک می‌کند. همچنین در هنگام جابجایی دست خود را بر روی دکمه خاموش و روشن دستگاه نگذارید. برخی افراد در هنگام حمل با گرفتن دسته و گذاشتن انگشت خود روی دکمه اصلی در محل پروژه جابجا می شوند که این کار اصلا توصیه نمی شود.

دستگاه را در مواقع ضروری خاموش کنید


هنگامی که به شکل ناگهانی برق قطع می شود، دکمه اصلی دستگاه ویبره را روی حالت خاموش قرار دهید. این کار باعث می شود از استارت ناگهانی دستگاه ویبره بتن در هنگام وصل شدن مجدد برق جلوگیری شود.

به یاد داشته باشید که هنگام کار با ویبره دریلی بتن، ایمنی همیشه باید در اولویت باشد. با رعایت این نکات ایمنی خطر حوادث به حداقل می‌رسد و یک محیط کار ایمن ایجاد می‌شود.  

سخن پایانی
شیلنگ ویبره دریلی، جزء اصلی این دستگاه است که به‌وسیله آن عملیات تخلیه حباب‌های هوا از بتن و افزایش یکنواختی و تراکم آن انجام می‌شود. فروشگاه اینترنتی سهندابزار افتخار دارد که باکیفیت‌ترین شیلنگ‌های ویبره بتنی را در فروشگاه خود گردآوری کرده است و با قیمتی رقابتی به فروش می‌رساند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. 

مدل: Hisaki-shaft-concrete-vibrator-3m
توضیحات شیلنگ ویبره دریلی 3 متری برند هیساکیHisaki shaft concrete vibrator 3m یا شیلنگ ویبره دریلی 3 متری برند هیساکی جهت استفاده در انواع دریل ویبره دریلی و به منظور حباب گیری در بتن ریزی های ساختمانی و صنعتی در قالب های با ضخامت کم کاربرد دارد. نکته مهم در به کاربردن شیلنگ ویبره 3 متری تو..
1,900,000 تومان
قیمت بدون مالیات:1,900,000 تومان
مدل: Hisaki-shaft-concrete-vibrator-2m
توضیحات شیلنگ ویبره دریلی 2 متری برند هیساکیHisaki shaft concrete vibrator 2m یا شیلنگ ویبره دریلی 2 متری برند هیساکی جهت استفاده در انواع دریل ویبره دریلی و به منظور حباب گیری در بتن ریزی های ساختمانی و صنعتی و اغلب در ستون ها کاربرد دارد. جنس و قطر پوسته، کیفیت فنر داخلی، کیفیت اتصالات اب..
1,750,000 تومان
قیمت بدون مالیات:1,750,000 تومان
مدل: shaft-concrete-vibration-1m
توضیحات شیلنگ ویبره دریلی 1 متری shaft concrete vibrator 1m  یا شیلنگ ویبره دریلی 1 متری  جهت استفاده در انواع دریل ویبره دریلی و به منظور حباب گیری در بتن ریزی های ساختمانی و صنعتی در قالب های با ضخامت کم کاربرد دارد. در زمان استفاده از انواع شیلنگ ویبره بتن بهتر باید دقت کن..
1,600,000 تومان
قیمت بدون مالیات:1,600,000 تومان
نمايش 1 تا 3 از 3 (1 صفحه)

کالای مورد نظر شما در حال حاضر ناموجود است لطفا اایمیل خود را وارد نمایید. به محض موجود شدن کالا شما را مطلع خواهیم نمود.
 

نام
ایمیل
تلفن
توضیحات