گیربکس بالابر ساختمان کاردان با پوسته چدنی مدل VF86

گیربکس بالابر ساختمان کاردان با پوسته چدنی مدل VF86

690,000تومان
تولید کننده:کاردان
کد محصول: G-KARDAN-CH-86
موجودی در انبار

بررسی اجمالی

توضیحات گیربکس حلزونی کاردان با پوسته چدنی مدل VF86گیربکس حلزونی کاردان با پوسته چدنی مدل VF86  ایده آل ترین گزینه برای گیربکس بالابر ساختمانی تکفاز و...
فنی
کشور سازنده ایران، اصفهان
گیربکس
ضریب تبدیل گیربکس 48 به 1
جنس دنده گیربکس برنجی
جنس بدنه گربکس چدن

توضیحات گیربکس حلزونی کاردان با پوسته چدنی مدل VF86

گیربکس حلزونی کاردان با پوسته چدنی مدل VF86  ایده آل ترین گزینه برای گیربکس بالابر ساختمانی تکفاز و ساخت مجموعه کاردان در اصفهان است. گیربکس کاهنده و یا گیربکس 90 درجه نام های دیگر گیربکس حلزونی است که برای کاهش سرعت شفت موتور های الکتریکی و بالابردن گشتاور چرخشی آن به کار می رود. بدین ترتیب می توانیم بار های سنگین را با موتورهای کوچک جابه جا کنیم. همانطور که می دانید حداقل گردش شفت موتور الکتریکی 750 دور در دقیقه است که گیربکس ها با کم کردن سرعت آن ، کاربری آن را بیشتر می کند و امکان استفاده از الکتروموتور با سرعت بسیار کمتر را فراهم می آورد.
پوسته گیربکس حلزونی از جنس آلومینیوم و یا چدن است. چدن از ترکیب آهن و مقادیر مشخص کربن تشکیل شده است.که با توجه به درصد چدن به کار رفته خواص متفاوتی می تواند داشته باشد اما آنچه در تمام موارد مشترک می باشد ، اینست که چدن قابلیت ریخته گری و ماشین کاری خوبی دارد، نسبت به سایش و شکل ناپذیری مقاوم است و ضد زنگ و ضد خوردگی است. گیربکس با پوسته چدنی بسیار سنگین تر از نمونه آلومینیومی آن است و به همین دلیل تنش ها و  ارتعاشات اثر نامطلوب کمتری بر روی آن دارد و با دوام تر از گیربکس با بدنه آلومینیوم است. جنس بدنه گیربکس بالابر ساختمانی کاردان مدل VF86 از چدن است.
گیربکس حلزونی از دو چرخ دنده تشکیل می شود. چرخ دنده ورودی که با تسمه و پولی به شفت موتور الکتریکی متصل است و به آن ماردون و یا چرخ دنده ورودی می گویند. جنس چرخ دنده ورودی از فولاد است .چرخ دنده مقابل  آن چرخ حلزون نام دارد و برای جلوگیری از خوردگی از جنس برنج ساخته شده است. یکی از مهمترین تفاوت های گیربکس حلزونی کاردان ضخامت دنده ها و انجام دقیق ماشین کاری قطعات آن است.
راندمان گیربکس یکی از مهم ترین فاکتور های انتخاب آن است. راندمان گیربکس عبارت است از گشتاور خروجی به گشتاور وردوی. به طور کلی گیربکس حلزونی در بهترین شرایط راندمان 75 درصد دارد اما هرچه خطاهای ساخت بالاتر باشد و گیربکس دما ، ارتعاش و صدای بیشتری تولید کند به این معناست که راندمان پایین تری دارد. در پروسه تولید گیربکس حلزونی کاردان از  تمام گیربکس ها تک به تک تست صدا در هر دو دورچپ و راست انجام می شود.
فاکتور مهم دیگر در زمان انتخاب گیربکس حلزونی ضریب تبدیل آن است که مقدار تبدیل سرعت و گشتاور را مشخص می کند. ضریب تبدیل چرخ دنده عبارت است از تعداد دنده های چرخ حلزون به 1. مثلا ضریب تبدیل 48 به 1 این را بیان می کند که به ازای هر 48 دور که شفت ورودی می چرخد محور خروجی گیربکس 1 دور می زند. پس هرچه این عدد بزرگ تر باشد ، سرعت نهایی کم تر و گشتاور نیرو بیشتر خواهد بود. نسبت تبدیل در گیربکس های حلزونی سری VF از 5به 1  تا  100 به 1  است. در نسبت تبدیل بیشتر از 80 چون تعداد دنده ها زیاد است و ضخامتشان کم، احتمال خورد شدن دنده گیربکس بالاست. در گیربکس حلزونی کاردان  با پوسته چدنی مدل VF86  ضریب تبدیل 48 به 1 است.
یکی از ویژگی های مهم گیربکس حلزونی که آن را مناسب استفاده در بالابرهای ساختمانی کرده خاصیت قفل شوندگی آن است. این ویژگی باعث می شود گیربکس فقط نیرو را در یک جهت انتقال دهد و در جهت دیگر حرکت نکند. این ویژگی در بالابر ساختمانی بسیار اهمیت دارد تا درمواردی که موتور خاموش می شود بار از میانه راه بر نگردد. این خاصیت به زاویه دنده های ماردون بستگی دارد. معمولا در گیربکس حلزونی با ضریب تبدیل 30 به بالا دلیل شیب کن دنده های ماردون این خاصیت وجود دارد. اگر لقی بین دنده  ها زیاد باشد بر اثر خوردگی ها ممکن است در بعضی موارد گیربکس خالی کند. گیربکس حلزونی کاردان لقی بین دنده ها راکم و مشکل خالی کردن را برطرف نموده است.
 تعمیر و نگهداری آسان ، راندمان بالا ، صدای کم ، قیمت مناسب ، ابعاد کم و نصب آسان در کنار پوسته چدنی  ، گیربکس حلزونی  کاردان مدل VF86 را یکی از بهترین گزینه های موجود کرده است. برای انتخاب گیربکس برای بالابر ساختمانی  می توانید به مقاله راهنمای انتخاب و خرید بالابر ساختمانی را مطالعه نمایید.

ویژگی های گیربکس حلزونی کاردان مدل VF86

- ساخت ایران ، اصفهان
- پوسته چدن و مناسب کار های پر تنش
- ضریب تبدیل 48 به 1
- ماشین کاری دقیق
- انجام تست صدا در هر دو جهت چپ و راست به صورت تک به تک
- مناسب بالابر ساختمانی  تک فاز 350 کیلو گرمی
- راندمان بالا، صدا، لرزش و دما پایین

سایر مقالات مرتبط:
- گیربکس حلزونی

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!

امتیاز بد           خوب
این محصول را به اشتراک بگذارید!
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!