توضیحات چکش بادی یا پیکور بادی

در مورد چکش برقی و انواع آن و چگونگی انتخاب چکش بادی مورد نظر کاربر در مقاله "چگونه چکش بادی را تعمیر کنیم؟ (قسمت اول)" به تفصیل توضیح دادیم. هم چنین شرایط بهینه کار با انواع چکش بادی و همچنین نگهداری آن را در مقاله مذکور به مخاطبان عزیز ارائه کردیم که در صورت نیاز می توانید به آن رجوع کنید.
اما در این مقاله به ایراداتی که ممکن است برای انواع چکش بادی پیش بیاید خواهیم پرداخت. ایراداتی که گاها خود کاربران می توانند آن را رفع کرده و به کار خود برسند و در صورتی که ایراد اساسی باشد با علم به ایراد می توانند دستگاه خود را نزد تعمیرکاران مجموعه سهند ابزار فرستاده تا دستگاهشان سرویس و تعمیر گردد.

 

 

چگونه چکش بادی یا پیکور بادی را تعمیر کنیم؟ (قسمت دوم: ضربه چکش بادی بسیار کم است و تنها صدای ضربه زنی از دستگاه می آید)

بسیار پیش می آید که کاربران یا کارگرانی که با چکش بادی ضربه ای کار می کنند احساس می کنند که تنها از دستگاه صدای بالا و پایین شدن پیستون به گوش می رسد و دستگاه قدرت کافی را برای ضربه زنی به سنگ یا بتن یا ... ندارد. در واقع دستگاه تنها هرز کار کرده و کار پیش نمی رود. این حالت ممکن است به چند دلیل رخ دهد که در چکش های بادی ضربه ای کلی است و برای همگی صدق می کند.

 


1. بسیار محتمل است که قلمی که کاربر با آن کار می کند از قسمتی که داخل چکش بادی می رود شکسته و یا پخ شده باشد که در این حالت می توانید به راحتی با تعویض قلم مشکل دشتگاه را حل کنید


2. پیستون و سیلندر چکش بادی از حالت جذب خارج شده و باید توسط تعمیرکار پیستونی متناسب با سیلندر برای دستگاه تراشیده شود. در این حالت کاربر باید چکش بادی را جهت انجام فرز کاری نزد تعمیرکار بیاورد.


3. والو (یا والف) چکش بادی دچار مشکل شده باشد و کارایی خود را جهت تنظم فشار و گردش باد داخل دستگاه از دست داده باشد. تشخیص این امر نیز بر عهده تعمیرکاران هست. گاهی نیاز به تعویض کامل والو و گاهی نیاز به تعمیر آن هست.


4. دسته چکش بادی دچار ایراد شده باشد. در صورتی که دسته دچار مشکل شده باشد تعمیرکاران به بررسی نقاط مختلف آن خواهند پرداخت تا در صورت امکان با کمترین هزینه ممکن مشکل برطرف شود.


در تمام چکش های بادی امکان اتفاق افتادن این 4 مورد محتمل است اما در مواردی نیز هست که چکش ها بسته به مدل خاص خود دچار ایرادات فنی می شوند که در این حالت مشکل مصداقی بوده و برای رفع مشکل دستگاه باید حتما توسط تعمیرکاران متخصص بررسی شود.
مخاطبان عزیز می توانند برای ارسال دستگاه خود برای تعمیر توسط مجموعه سهند ابزار اینجا و برای خرید چکش بادی متناسب با کار خود اینجا کلیک کنند.
مجموعه سهند ابزار بهترین ها را برای مخاطبان خود آرزومند است.