توضیحات چکش بادی یا پیکور بادی ضربه ای

 

چکش بادی یا پیکور بادی یا دژبر بادی به صورت کلی به دو نوع پیکور بادی ضربه ای و چکش بادی گردون تقسیم می شود. چکش بادی ضربه ای متناسب به وزن و قدرت دستگاه برای انواع تخریب های سبک و سنگین و چکش بادی گردون برای انواع دریل کارها بر روی دیوار و زمین مورد استفاده قرار می گیرد. انواع چکش بادی ضربه ای به وزن های مختلف و البته مدل های آن شناخته می شود. برای نمونه چکش بادی ها از چکش بادی 3 کیلویی تا 40 کیلویی به لحاظ وزنی دسته بندی می شوند که از مدل های آن می توان به چکش بادی بهلر، چکش بادی اطلس، چکش بادی هلمن ، چکش بادی اینگرسولند ، چکش بادی دماگ و ... اشاره کرد. وزن ها و مدل های مختلف چکش بادی برای انواع کار مناسب می باشند و کاربرانی که اطلاعات فنی کمی دارند بایستی مشخصات کار خود را به فروشنده و یا مشاوران فروش چکش بادی ارائه کنند تا ایشان بتوانند به کاربران برای بهینه ترین خرید ممکن کمک کنند. برای نمونه برای کار در تونل و یا حفر چاه چکش بادی 7 کیلویی بهلر از چند جهت به مراتب از پیکور بادی 7 کیلویی هلمن مناسب تر می باشد. اول اینکه پیکور بادی بهلر به صورت رگباری ضربه وارد می کند در صورتی که مدل ضربه زنی پیکورهای هلمن تک تک است. دوم اینکه قطعات مصرفی پیکور بهلر به دلیل پر مصرف بودن در همه جا یافت می شود در صورتی که پیکور بادی هلمن بسیار کم مصرف می باشد. نکته دیگر در قسمت والو (یا والف) پیکور بادی بهلر است که نسبت به پیکور بادی هلمن در مقابل رطوبت حساسیت کمتری دارد.با این توضیحات به دوستان توصیه می شود تا در هنگام خرید حتما با عاملان و یا مشاوران فروش تبادل نظر داشته باشند.

 

 

 

 

 

چگونه چکش بادی را تعمیر کنم؟ (قسمت اول : نکات مهم درباره استفاده از چکش بادی ضربه ای)

کاربرانی که با انواع چکش بادی ضربه و یا حتی چکش بادی گردون کار می کنند باید بدانند که این دستگاه به شدت به دو عامل خشک بودن (عدم روغن کاری و گرد و خاک و آشغال حساس است. چکش بادی ها بر خلاف ظاهر زمختشان دستگاه هایی حساس هستند که باید از آنها به خوبی مراقبت شود تا کاربران بتوانند بیشترین کارایی را از دستگاه داشته باشند. بارها اتفاق افتاده است که پروژه های بزرگ صنعتی تنها به خاطر عدم رعایت یک نکته کوچک متوقف شده است. در صورتی که کاربران (و یا کارگران) این نکات را رعایت کنند هم عمر دستگاه چند برابر خواهد شد و هم نیاز به سرویس های دوره ای دستگاه کمتر خواهد بود.

 

 

 

 

نکات مهم برای استفاده از چکش های بادی

1. قبل از شروع به کار از طریق ورودی باد چکش بادی چند قطره روغن یا گازوییل (اصطلاحا یک در بطری) داخل دستگاه ریخته شود تا دستگاه همراه چرب بماند. این کار هر بار که دستگاه قرار است پس از چند ساعت شروع به کار کند انجام گیرد. روغن کاری دستگاه سبب می شود تا میزان استهلاک دستگاه کمتر شده و در مقابل رطوبت بیشترین مقاومت را داشته باشد.

 

 

 


2. چکش بادی را هیچ زمانی روی زمین (مخصوصا زمین های پر از شن های ریز) رها نکنید. این کار سبب می شود تا به داخل دستگاه آشغال یا شن ریز وارد شود که سبب مختل شدن جدی کار دستگاه می وشد به نحوی که یا احتمال شکستگی قطعات در دستگاه بالا می رود و یا سبب عدم ضربه زنی دستگاه می شود.


مخاطبان عزیز می توانند برای کسب مشاوره و یا استفاده از خدمات تعمیر چکش بادی مجموعه سهند ابزار با ما در تماس باشند. برای این منظور شما میتوانید اینجا کلیک کنید.


مجموعه سهند ابزار بهترین ها را برای مخاطبان خود آرزومند است.