Menu
Your Cart

فیلتر سپراتور

 

فیلتر سپراتور کمپرسور |مرکز فروش | اطلس کوپکو | ATLAS COPCO 

 فیلتر سپراتور کمپرسور هوا، مرکز فروش فیلتر سپراتور اطلس کوپکو | ATLAS COPCO .مجموعه سهند ابزار مرکز فروش انواع فیلتر سپراتور شرکتی طرح اصلی با 4000 ساعت کارکرد و برند پاور سپ powersep با 1000 ساعت کارکرد از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه موجود در بازار ایران است. فیلتر سپراتور یا Air-Oil separator filter با نام فیلتر روغن گیر، فیلتر المنتی و یافیلتر تانکی نیز شناخته می شود. این قطعه در انواع کمپرسور هوا نقش حیاتی ایفا می کند. کیفیت و استاندارد بودن فیلتر سپراتور بر عملکرد و طول عمر کمپرسور تاثیر مستقیم دارد.

 اطلاعاتی پیرامون آشنایی با عملکرد ، انتخاب و خرید فیلتر سپراتور ارائه شده است. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با شماره 02133751000 تماس بگیرید.
 

فیلتر سپراتور کمپرسور اطلس کوپکو ATLAS COPCO و پاورسپ

اطلس کوپکو یک شرکت  تولید کننده کمپرسور هوای فشرده است. فیلتر سپراتور اطلس کوپکو یک قطعه جانبی می باشد که توسط شرکت  اطلس کوپکو مطابق با مدل کمپرسور طراحی و تولید می شود. در صورتی که کمپرسور نو باشد استفاده نکردن از لوازم جانبی اصلی آن را از گارانتی خارج می کند. در داخل کشور استفاده از فیلتر اصل برند های کمپرسورمقرون به صرفه نیست مخصوصا اگر کمپرسور ها نو نباشند.
فیلتر سپراتور شرکتی طرح اصلی با مواد اولیه آلمانی کیفیت بسیار نزدیکی به فیلتر کمپرسور اطلس کوپکو ATLAS COPCO و سایر برند ها مانند اینگرسولرند، آلوپ و . . . دارد. فیلتر های شرکتی طرح اصلی بیش از 4000 ساعت کارکرد دارد.مشاهده دسته بندی فیلتر سپراتور شرکتی طرح اصلی

 
یکی از تولید کنندگان داخل کشور شرکت سپنتا پالایه پارس است که فیلتر سپراتور پاورسپ powersep را در سه رده کیفی معمولی، HP و PHB برای کمپرسور اطلس کوپکو، اینگرسولرند، آلوپ و سایر ماشین آلات و تجهیزات صنعتی تولید می کند. فهرست کامل فیلتر سپراتور پاورسپ را مشاهده نمایید.
 

فیلتر سپراتور های پر فروش 

فیلتر سپراتور P175

کمپرسور اینگرسولرند مدل P175 یک کمپرسور هوای بسیار پرکاربرد است. فیلتر هوا کمپرسور اینگرسولرند مدل P175 در کمپرسور های زیر کاربرد دارد:
P100 AWW, P100 AWWU, P100 WW, P100 WWU, P100 SD, P100 WD, P100 WDU, P125 AWW, P125 WW, P150 WW, P175 WW, P175 WWU, P185 WW, P185 WJD
شرکتی طرح اصلی با مواد آلمانی سپراتور P 175 با 4000 ساعت کارکرد
ساخت شرکت پاورسپ مدل AS 1020  با 1000 ساعت کارکرد
 

فیلتر سپراتور P600 

فیلتر سپراتور کمپرسور اینگرسولرند P600 یکی دیگر از فیلتر سپراتور های پرکاربرد است که بر روی کمپرسورهای سری P600 و VHD و مدل های زیر نصب می شود:
P600 SD 2T, P600 WD 2T, VHP 400 SD, VHP 400 SD 2T, VHP 400 WD, VHP 400 WD 2T
شرکتی طرح اصلی با مواد آلمانی درجه 1 سپراتور P600 دارای 4000 ساعت کارکرد
فیلتر سپراتور P600  پاورسپ، مدل AS 4310  دارای 1000 ساعت کارکرد

 

فیلتر سپراتور کمپرسور 900

کمپرسور 900 یکی دیگر از سری های پرتابل شرکت اینگرسولرند است.
فیلتر سپراتور کمپرسور 900 شرکتی طرح اصلی با مواد آلمانی درجه 1 و دارای 4000 ساعت کارکرد 
فیلتر سپراتور کمپرسور 900 ساخت شرکت پاورسپ با کد های AS 4420  و AS 4361  با 1000 ساعت کارکرد طراحی و تولید می شود.

 

فیلتر سپراتور b300 

فیلتر سپراتور b300 بر روی مدل هایی از کمپرسور برند آلوپ و کامپیر نصب می شود.
فیلتر سپراتور B300 برند پاورسپ با کد AS 4362 تولید می شود.
 

فیلتر سپراتور P750

فیلتر سپراتور P750 مناسب برای کمپرسور اینگرسولرند، پیچ دار و فلنچ دار است.
فیلتر سپراتور P750 شرکتی طرح اصلی  دارای 4000 ساعت کارکرد و ساخته شده از مواد اولیه آلمانی 
برند پاورسپ این فیلتر سپراتور را با کد فنی AS 4343  با 1000 ساعت کارکرد به بازار عرضه می نماید.

فیلتر سپراتور چیست ؟

فیلتر سپراتور کمپرسور، از دو توری فلزی تشکیل می شود که لابلای آن ورقه هایی از جنس رزین و میکرو فایبرگلاس قرار داده شده می شود. به کمک این ورق های رزینی ذرات درشت روغن از هوا جدا می شود و لابلای الیاف میکروفایبرگلاس به دام می افتد. این روش جدا سازی روغن از هوا را جداسازی و یا فیلتراسیون فیزیکی می نامند. هرچه کیفیت این مواد بالاتر باشد عمر فیلتر بیشتر خواهد بود.

 

 

 

 

کار فیلتر سپراتور چیست؟

کار فیلتر سپراتور حذف روغن از هوای خروجی کمپرسور است. روغن در داخل مخزن فشرده سازی به هوا اضافه می شود . این روغن سه وظیفه اصلی دارد: 
- انتقال گرما
- روانکاری
- جلوگیری از فرسایش قطعات
 
فیلتر سپراتور کمپرسور

اما پس از اتمام عملیات فشرده سازی روغن باید از هوای خروجی گرفته شود. و روغن گرفته شده باید به مخزن روغن باز گردد. اینکار وظیفه فیلتر سپراتور است.
 در داخل مخزن رسیور هوای فشرده شده به صورت چرخشی وارد محفظه می شود. ابتدا روغن به کمک نیروی گریز از مرکز جدا می شود. هنوز ذرات ریز روغن در میان هوای فشرده باقی مانده است. با عبور هوا  از لابلای الیاف فیلتر سپراتور ذرات ریز روغن به دام می افتند. هوای فشرده با استاندارد کیفی مطلوبی در این مرحله از رسیور خارج می شود . 
برای بالاتر بردن کیفیت هوا و حذف ذرات بسیار ریز بخار روغن باید از میکروفیلتر کمک بگیرید.  میکرو فیلترکمپرسور هوا می تواند با روش های شیمیایی (کربن اکتیو) به راحتی بخارات روغن را جذب نماید. 
تصویر زیر مربوط به سایت www.fieldaircompressors.co.za است. در این تصویر نمونه مجموعه قطعات مخزن رسیور کمپرسور را مشاهده می کنید. فیلتر سپراتور با کد 1090 نمایش داده شده است. برای درک بهتر عملکرد فیلتر سپراتور می توانید ویدیو فیلتر سپراتورکمپرسور که توسط شرکت کامپیر در یوتیوب بارگذاری شده را مشاهده نمایید( جهت مشاهده ویدیو IP خود را تغییر دهید. )

 

 

عوامل موثر بر افزایش مدت کارکرد فیلتر سپراتور کمپرسور هوا

عدم رعایت برخی نکات باعث می شود فیلتر سپراتور کمپرسور هوا زودتر از زمان تعیین شده نیاز به تعویض پیدا کند. این عوامل عبارتند از :
 

1- تعویض به موقع روغن کمپرسورهوا:

روغن کمپرسور باید مطابق با زمان بندی اعلام شده توسط سازنده تعویض شود . در زمان تعویض روغن کمپرسور نباید از روغن های بی کیفیت و یا روغن هیدرولیک استفاده شود. روغن هیرولیک گرید 68 بسیار شبیه به روغن کمپرسور است. اما روغن هیدرولیک ماده ضد کف (ANTI FOAM ) ندارد. این ماده مانع کف کردن و بالا رفتن فشار داخل مخزن رسیور می شود. کیفیت روغن و زمان بندی دقیق در تعویض آن باعث افزایش چشم گیر طول عمر فیلتر سپراتور می شود.
 

2-تعویض به موقع فیلتر روغن کمپرسور هوا:

به طور متوسط روغن کمپرسور پس از هر 4000 ساعت باید تعویض شود. بهتر است به برگ های فنی کمپرسور مراجعه شود.دقت و زمان بندی منظم در تعویض فیلتر روغن کمپرسور تاثیر چشم گیری در طول عمر فیلتر سپراتور کمپرسور دارد.
 

3- تعویضبه موقع فیلتر هوا کمپرسور هوا:

فیلتر هوا باید به درستی وظیفه خود را انجام دهد. به این منظور به طور کلی هر 3000 ساعت فیلتر هوا باید تعویض شود.عدم تعویض به موقع فیلتر هوا باعث می شود آلاینده  بیش از حد استاندارد وارد سیستم شود.
 

4- ارتباط سیستم ارتینگ به درستی برقرار باشد:

به منظور جلوگیری از انباشت الکتریسته ساکن، بدنه توری شکل فیلتر باید به سیستم ارت کمپرسور متصل باشد. به این منظور فیلتربه کمک واشر  در زمان نصب به بدنه رسیور متصل می شود. با برقراری ارتباط رسیور و بدنه کمپرسور اینکار مانع از آتش سوزی و ترکیدن کمپرسورها می شود.
 

5-  ساکشن روغن به درستی تنظیم شده باشد:

در انتهای سیلندر فیلتر و در داخل سپراتور تانک کوچکی وجود دارد. روغن جمع شده در این تانک توسط ساکشن به مخزن روغن باز می گردد. در زمان نصب باید ساکشن توسط واحد فنی و اپراتور مکانیک تنظیم شود. اگر ساکشن تنظیم نباشد و روغن خارج نشود با بالارفتن فشار محیط فیلتر منفجر می شود. این مشکل به دلیل اختلاف ابعاد در حد چند میلی متر در تولیدات کمپانی های مختلف بوجو می آید.

 

نکات مهم در زمان خرید فیلتر سپراتور

 

- ابعاد فیلتر

سازندگان کمپرسور اغلب فیلتر استاندارد و سازگار با همان کمپرسور هوا را می سازند. اگر نام سازنده کمپرسور و یا نام سازنده فیلتر اصلی در دسترس نباشد از فیلتر قبلی باید ابعاد مورد نیاز را استخراج نمایید. و نزدیک ترین ابعاد به این فیلتر را از میان لیست فیلتر سپراتور انتخاب نماییم. در شرایطی که فیلتر سپراتور اصلی و یا کد سازنده فیلتر در اختیار باشد انتخاب آسان خواهد بود . فیلتر سپراتورکمپرسور اطلس کوپکو ATLAS COPCO ، مان MANN، سوتراس ف کایرز و . . . کد فنی حک شده ای دارند که به همراه نام شرکت سازنده می توانیدهمان فیلتر و یا طرح فابریک آن را تهیه کنید. جهت مشاوره پیش از خرید و یا سفارش طرح فابریک فیلتر با شماره 02133751000 تماس بگیرید. ابعاد فیلتر سپراتور را می توانید مطابق با نقشه زیر اندازه بگیرید:
  • D1: قطر فیلتر
  • D2: فلنچ فیلتر
  • D3: قطر دهنه فیلتر
  • H1: ارتفاع فیلتر
  • H2:; بیرون زدگی تانک فیلتر (کاسه بیرونی)

 


 

- فشار و دمای محیطی

فیلتر های سپراتور معمولی 1000 ساعت کارکرد دارد فیلتر های فشار قوی HP در حدود 2000 ساعت و فیلتر های PHB در حدود 4000 ساعت کارکرد دارد. نکته قابل توجه اینست که فیلتر سپراتور به دما و فشار محیط وابسته است. به طور مثال فیلتر سپراتور HP بر روی کمپرسوری در تهران 2000 ساعت کارکرد مفید دارد اما اگر همین فیلتر بر روی کمپرسوری در اهواز نصب شود 1000 ساعت کارکرد مفید خواهد داشت. پس اگ در اهواز به فیلتر سپراتوری با 2000 ساعت کارکرد نیاز هست باید از فیلتر های BHP که در حدود 4000 ساعت عمر مفید دارد انتخاب کنیم.
 

زمان تعویض فیلتر سپراتور کمپرسور 

- مدت زمان استفاده استاندارد از فیلتر سپراتور تمام شده باشد.
- اختلاف فشار در داخل و بیرون فیلتر سپراتور به 1 بار رسیده باشد.
- حجم روغن مخزن کم شده باشد ولی مخزن روغن بدون نشت بوده است. 
- دمای مخزن هواساز بالاتر از حد استاندارد باشد.
- رنگ هوای خروجی از کمپرسور تغییر کرده باشد و ذرات روغن در هوای خروجی قابل مشاهده باشد.
-آب خروجی از کمپرسور شیری رنگ شده باشد.
 

قیمت فیلتر سپراتور اطلس کوپکو

در تعیین قیمت فیلتر سپراتور پارامترهای زیادی تاثیر گذار است که دو مورد از مهم ترین آنها کیفیت مواد اولیه و  تکنولوژی تولید است. مواد اولیه مرغوب و کیفیت تولید بالا ساعت کارکرد قطعه و ضریب اطمینان عملکرد را به طور چشم گیری افزایش می دهد.  فیلتر های بدون کیفیت در مدت زمان کوتاهی دچار دفرمگی شده و یا بر روی بدنه آن سوراخ ایجاد می شود. برخی از  فیلتر های بی کیفیت دچار آتش سوزی شده و خسارات زیادی به سیستم وارد می آورد. فیلتر سپراتور اطلس کوپکو از نمونه های خارجی بسیار مرغوب است. قیمت اصل این فیلتر به دلایل زیر بسیار بالاست:

  • قیمت ارز
  •  قیمت تولید کننده
  •  قیمت عرضه کننده
  •  وضعیت عرضه و تقاضا در بازار

برخی از تولید کنندگان داخلی نمونه های باکیفیتی از این فیلتر را تولید می کنند. قیمت فیلتر سپراتور اطلس کوپکو طرح اصلی در بازار تا حد زیادی به برند تولید کننده آن بستگی دارد.
در زمان خرید باید به این نکته توجه داشت که فیلتر سپراتور یک قطعه تعویضی است. پس از گذشت ساعت کارکرد مشخصی الزاما باید قطعه تعویض شود. خرید عمده این قطعه می تواند به کاهش قیمت آن کمک کند. در فروشگاه سهند ابزار مشتریان با سفارش 5 عدد و بیشتر می توانند از تخفیف خرید عمده فیلتر سپراتور بهره مند شوند.    
فیلتر سپراتور در فروشگاه سهند ابزار با قیمت به روز ارائه می شود.

Brand: پاورسپ مدل: AS 3280
 توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور کایزر و سولایر پاورسپ مدل AS 3280فیلتر سپراتور کمپرسور کایزر و سولایر در بعضی مدل ها از پاور سپ مدل AS 3280 مورد استفاده قرار می گیرد. کار فیلتر سپراتور جدا کردن روغن از هوای خروجی کمپرسور است.سپراتور AS 3280 بر روی کمپرسور کایرز مدل های : DSDSB1..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 2040
 توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور کایزر 40 سانتی  پاور سپ مدل AS 2040فیلتر سپراتور پاورسپ مدل AS 2040 از بهترین مواد اولیه ساخته شده است. 1000 ساعت کارکرد دارد. فلنچ دار و کاسه بیرونی است. مناسب  فیلتر سپراتور کمپرسور باد کایزر (Kaeser) است. وظیفه این فیلتر سپراتور جدا نمودن روغن..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 1003
 توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور کایرز دو سر باز پاورسپ مدل AS 1003فیلتر سپراتور پاور سپ AS 1003 به منظور جدا سازی روغن  از هوای فشرده در کمپرسور کایرز به کار می رود. فیلتر AS 1003 s سپراتور بدون فلنچ و دو سر باز است. این فیلتر از الیاف میکرو فایبرگلاس مرغوب ساخته شده است. طراحی این ..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 4340
توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور کامپیر و اینگرسولرند پاور سپ مدل AS 4340فیلتر سپراتور کمپرسور کامپیر و اینگرسولرند برند پاور سپ (powersep ) مدل AS 4340 با نام اویل سپراتور 4340 نیز شناخته می شود. این فیلتر سپراتور کمپرسور باد ظرفیت 14 بار فشار کاری را دارد. در طراحی دسته فیلتر سپراتور AS پاورسپ 10..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 4362
 توضیحات فیلتر سپراتور B300 پاورسپ مدل AS 4362فیلتر سپراتور b300 پاورسپ مدل AS 4362 بر روی تعدادی از مدل های کمپرسور آلوپ و کامپیر مورد استفاده قرار می گیرد. فیلتر سپراتور پاورسپ AS 4362 کاسه داخلی فلنچ دار است. مدل های کمپرسور آلوپ (Alup) که سپراتور AS 4362 بر روی آن نصب می شو..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 3230
 توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور کامپیر RA 40 پاورسپ مدل AS 3230فیلتر سپراتور پاو سپ powersep مدل AS 3220 بر روی کمپرسور صنعتی و معدنی کامپیر نصب می شود. وظیفه آن جدا کردن روغن از هوای خروجی کمپرسور است. سپراتور کمپرسور باد RA40 کاسه داخلی و فلنچ دار است. بر روی فلنچ فیلتر سوراخ وجود ندار..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 2250
 توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور کامپیر CV 160 پاورسپ مدل AS 2250فیلتر سپراتور کمپرسور کامپیر CV160 برند پاورسپ مدل AS 2250 وظیفه جدا کردن روغن از هوا را بر عهده دارد. فیلتر سپراتور پاورسپ مدل AS 2250  از نوع تانک داخلی و فلنچ دار است. بر روی فلنچ فیلتر 8 سوراخ 18 میلیمتری وجود دارد...
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 3370
توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور کامپیر CR 400 پاورسپ مدل AS 3370فیلتر سپراتورکمپرسور کامپیر CR 400 پاورسپ مدل AS 3370 به عنوان جداکننده روغن از هوا مورد استفاده قرار می گیرد. فیلتر سپراتور پاورسپ مدل AS 3370 از مواد اولیه مرغوب ساخته شده است. فیلتر سپراتور AS 3370 فلنچ دار و تانک داخلی طراحی شده ا..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 2010
 توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور کامپیر 6040 و ML22 پاورسپ مدل AS 2010فیلتر سپراتور پاورسپ AS 2010 وظیفه جدا کردن روغن از هوا در کمپرسور کامپیر 6040 و ML22 را بر عهده دارد. فیلترسپراتور پاورسپ از بهترین مواد اولیه موجود در بازار فعلی ایران ساخته شده است. مدل هایی که با AS شروع می شوند حدو..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 3460
  توضیحات فیلتر سپراتور پاور سپ powersep مدل AS 3460 مناسب کمپرسور کامپیرCV250فیلتر سپراتور پاور سپ powersep مدل AS 3460 برای جدا کردن هوا از روغن در کمپرسور اسکرو کامپیر CV250 و کمپرسورهای دیگر کاربرد دارد. AS 4360 به عنوان فیلتر سپراتور کمپرسور کامپیر در مدل های زیر به کار می..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 2050
 توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور هوا کایزر 43 سانتی پاورسپ مدل AS 2050فیلتر سپراتور کمپرسور هوا کایرز 43 سانتی ساخت برند پاورسپ مدل AS 2050  است. فیلتر سپراتور کمپرسور به منظور تفکیک هوا و روغن به کار می رود. فیلتر سپراتور پاورسپ  از بهترین مواد اولیه موجود در بازار ایران ساخته ..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 4420
 توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور هوا اینگرسولرند 900 پاورسپ مدل AS 4420فیلتر سپراتور کمپرسور هوا اینگرسورلند 900 پاورسپ در دو مدل AS 4420 و AS 4361 عرضه می شود . AS 4420 به عنوان سپراتور 30 سانتی  و AS 4361 با نام سپراتور 50 سانتی برای  کمپرسور اینگرسولرند 900 شناخته می شود. وظی..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
نمايش 1 تا 12 از 70 (6 صفحه)

کالای مورد نظر شما در حال حاضر ناموجود است لطفا اایمیل خود را وارد نمایید. به محض موجود شدن کالا شما را مطلع خواهیم نمود.
 

نام
ایمیل
تلفن
توضیحات