Menu
Your Cart

فیلتر سپراتور

 

سهند ابزار مرکز فروش فیلتر سپراتور کمپرسور هوا

سهند ابزار مرکز فروش فیلتر سپراتور کمپرسور هوا برند پاور سپ powersep از بهترین و با کیفیت ترین برندهای موجود در بازار ایران است. فیلتر سپراتور یا Air-Oil separator filter با نام فیلتر روغن گیر، فیلتر المنتی و یافیلتر تانکی نیز شناخته می شود. این قطعه در انواع کمپرسور هوا نقش حیاتی ایفا می کند. کیفیت و استاندارد بودن فیلتر سپراتور بر عملکرد و طول عمر سپراتور تاثیر مستقیم دارد. در این صفحه اطلاعاتی پیرامون آشنایی با عملکرد ، انتخاب و خرید فیلتر سپراتور ارائه شده است. در پایان می توانید انواع فیلتر سپراتور موجود در فروشگاه را مشاهده  نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با شماره 02133751000 تماس بگیرید. لیست انواع فیلتر سپراتور پاور سپ بر اساس ابعاد و کمپرسور را مشاهده نمایید.

 

فیلتر سپراتور چیست ؟

فیلتر سپراتورکمپرسور  ، از دو توری فلزی تشکیل می شود که لابلای آن ورقه هایی از جنس رزین و میکرو فایبرگلاس قرار داده شده می شود. به کمک این ورق های رزینی ذرات درشت روغن از هوا جدا می شود و لابلای الیاف میکروفایبرگلاس به دام می افتد. این روش جدا سازی روغن از هوا را جداسازی و یا فیلتراسیون فیزیکی می نامند.

 

 

 

 

کار فیلتر سپراتور چیست؟

کار فیلتر سپراتور حذف روغن از هوای خروجی کمپرسور است. در مخزن فشرده سازی کمپرسور هوا روغن سه وظیفه دارد. انتقال گرما ، روانکاری وجلوگیری از فرسایش قطعات .اما پس از اتمام عملیات فشرده سازی روغن باید از هوای خروجی گرفته شود.و روغن گرفته شده باید به مخزن روغن باز گردد. اینکار وظیفه فیلتر سپراتور است.
 در داخل مخزن رسیور هوای فشرده شده به صورت چرخشی وارد محفظه می شود. ابتدا روغن به کمک نیروی گریز از مرکز جدا می شود. هنوز ذرات ریز روغن در میان هوای فشرده باقی مانده است. با عبور هوا  از لابلای الیاف فیلتر سپراتور ذرات ریز روغن به دام می افتند. هوای فشرده با استاندارد کیفی مطلوبی در این مرحله از رسیور خارج می شود . 
برای بالاتر بردن کیفیت هوا و حذف ذرات بسیار ریز بخار روغن باید از میکروفیلتر کمک بگیرید.  میکرو فیلترکمپرسور هوا می تواند با روش های شیمیایی (کربن اکتیو) به راحتی بخارات روغن را جذب نماید. 
تصویر زیر مربوط به سایت  www.fieldaircompressors.co.za  است. در این تصویر مجموعه قطعات مخزن رسیور کمپرسور را مشاهده می کنید. فیلتر سپراتور با کد 1090 نمایش داده شده است. برای درک بهتر عملکرد فیلتر سپراتور می توانید  ویدیو فیلتر سپراتورکمپرسور که توسط شرکات کامپیر در یوتیوب بارگذاری شده را مشاهده نمایید( جهت مشاهده ویدیو IP خود را تغییر دهید. )

 

 

 

 

 


 

 

عوامل موثر بر افزایش مدت کارکرد فیلتر سپراتور کمپرسور هوا

عدم رعایت برخی نکات باعث می شود فیلتر سپراتور کمپرسور هوا زودتر از زمان تعیین شده نیاز به تعویض پیدا کند. این عوامل عبارتند از :
 

1- تعویض به موقع روغن کمپرسورهوا:

روغن کمپرسور باید مطابق با زمان بندی اعلام شده توسط سازنده تعویض شود . در زمان تعویض روغن کمپرسور نباید از روغن های بی کیفیت و یا روغن هیدرولیک استفاده شود. روغن هیرولیک گرید 68 بسیار شبیه به روغن کمپرسور است. اما روغن هیدرولیک ماده ضد کف (ANTI FOAM ) ندارد. این ماده مانع کف کردن و بالا رفتن فشار داخل مخزن رسیور می شود. کیفیت روغن و زمان بندی دقیق در تعویض آن باعث افزایش چشم گیر طول عمر فیلتر سپراتور می شود.
 

2-تعویض به موقع فیلتر روغن کمپرسور هوا:

به طور متوسط روغن کمپرسور پس از هر 4000 ساعت باید تعویض شود. بهتر است به برگ های فنی کمپرسور مراجعه شود.دقت و زمان بندی منظم در تعویض فیلتر روغن کمپرسور تاثیر چشم گیری در طول عمر فیلتر سپراتور کمپرسور دارد.
 

3- تعویضبه موقع فیلتر هوا کمپرسور هوا:

فیلتر هوا باید به درستی وظیفه خود را انجام دهد. به این منظور به طور کلی هر 3000 ساعت فیلتر هوا باید تعویض شود.عدم تعویض به موقع فیلتر هوا باعث می شود آلاینده  بیش از حد استاندارد وارد سیستم شود.
 

4- ارتباط سیستم ارتینگ به درستی برقرار باشد:

به منظور جلوگیری از انباشت الکتریسته ساکن، بدنه توری شکل فیلتر باید به سیستم ارت کمپرسور متصل باشد. به این منظور فیلتربه کمک واشر  در زمان نصب به بدنه رسیور متصل می شود. با برقراری ارتباط رسیور و بدنه کمپرسور اینکار مانع از آتش سوزی و ترکیدن کمپرسورها می شود.
 

5-  ساکشن روغن به درستی تنظیم شده باشد:

در انتهای سیلندر فیلتر و در داخل سپراتور تانک کوچکی وجود دارد. روغن جمع شده در این تانک توسط ساکشن به مخزن روغن باز می گردد. در زمان نصب باید ساکشن توسط واحد فنی و اپراتور مکانیک تنظیم شود. اگر ساکشن تنظیم نباشد و روغن خارج نشود با بالارفتن فشار محیط فیلتر منفجر می شود. این مشکل به دلیل اختلاف ابعاد در حد چند میلی متر در تولیدات کمپانی های مختلف بوجو می آید.

 

نکات مهم د ر زمان خرید فیلتر سپراتور

 

- ابعاد فیلتر

سازندگان کمپرسور اغلب فیلتر استاندارد و سازگار با همان کمپرسور هوا را می سازند. اگر نام سازنده کمپرسور و یا نام سازنده فیلتر اصلی در دسترس نباشد از فیلتر قبلی باید ابعاد مورد نیاز را استخراج نمایید. و نزدیک ترین ابعاد به این فیلتر را از میان لیست فیلتر سپراتور انتخاب نماییم. در شرایطی که فیلتر سپراتور اصلی و یا کد سازنده فیلتر در اختیار باشد انتخاب آسان خواهد بود . فیلتر سپراتورکمپرسور اطلس کوپکو ATLAS COPCO ، مان MANN، سوتراس ف کایرز و . . . کد فنی حک شده ای دارند که به همراه نام شرکت سازنده می توانیدهمان فیلتر و یا طرح فابریک آن را تهیه کنید. جهت مشاوره پیش از خرید و یا سفارش طرح فابریک فیلتر با شماره 02133751000 تماس بگیرید. ابعاد فیلتر سپراتور را می توانید مطابق با نقشه زیر اندازه بگیرید:
  • D1: قطر فیلتر
  • D2: فلنچ فیلتر
  • D3: قطر دهنه فیلتر
  • H1: ارتفاع فیلتر
  • H2:; بیرون زدگی تانک فیلتر (کاسه بیرونی)

 


 

- فشار و دمای محیطی

فیلتر های سپراتور معمولی 1000 ساعت کارکرد دارد فیلتر های فشار قوی HP در حدود 2000 ساعت و فیلتر های PHB در حدود 4000 ساعت کارکرد دارد. نکته قابل توجه اینست که فیلتر سپراتور به دما و فشار محیط وابسته است. به طور مثال فیلتر سپراتور HP بر روی کمپرسوری در تهران 2000 ساعت کارکرد مفید دارد اما اگر همین فیلتر بر روی کمپرسوری در اهواز نصب شود 1000 ساعت کارکرد مفید خواهد داشت. پس اگ در اهواز به فیلتر سپراتوری با 2000 ساعت کارکرد نیاز هست باید از فیلتر های BHP که در حدود 4000 ساعت عمر مفید دارد انتخاب کنیم.
 

 

زمان تعویض فیلتر سپراتور کمپرسور 

- مدت زمان استفاده استاندارد از فیلتر سپراتور تمام شده باشد.
- اختلاف فشار در داخل و بیرون فیلتر سپراتور به 1 بار رسیده باشد.
- حجم روغن مخزن کم شده باشد ولی مخزن روغن بدون نشت بوده است. 
- دمای مخزن هواساز بالاتر از حد استاندارد باشد.
- رنگ هوای خروجی از کمپرسور تغییر کرده باشد و ذرات روغن در هوای خروجی قابل مشاهده باشد.
-آب خروجی از کمپرسور شیری رنگ شده باشد.

 

 

فیلتر سپراتور کمپرسور اطلس کوپکو ATLAS COPCO و پاورسپ

اطلس کوپکو یک شرکت سوئدی و تولید کننده کمپرسور هوای فشرده است. فیلتر سپراتور اطلس کوپکو یک قطعه جانبی می باشد که توسط شرکت  اطلس کوپکو طراحی و تولید می شود. در صورتی که کمپرسور نو باشد استفاده نکردن از لوازم جانبی اصلی آن را از گارانتی خارج می کند. در داخل کشور استفاده از فیلتر اصل برند های کمپرسورمقرون به صرفه نیست مخصوصا اگر کمپرسور ها نو نباشند.
یکی از تولید کنندگان داخل کشور شرکت سپنتا پالایه پارس است که فیلتر سپراتور پاورسپ powersep را در سه رده کیفی معمولی، HP و PHB برای کمپرسور اطلس کوپکو، اینگرسولرند، آلوپ و سایر ماشین آلات و تجهیزات صنعتی تولید می کند. فهرست کامل فیلتر سپراتور پاورسپ را مشاهده نمایید.
 

فیلتر سپراتور های پر فروش 

فیلتر سپراتور P175

کمپرسور اینگرسولرند مدل P175 یک کمپرسور هوای بسیار پرکاربرد است. فیلتر هوا کمپرسور اینگرسولرند مدل P175 ساخت شرکت پاورسپ مدل AS 1020 می باشد که در مدل های مختلفی از کمپرسور های هوا  کاربرد دارد.
 

فیلتر سپراتور P600 

فیلتر سپراتور کمپرسور اینگرسولرند P600 یکی دیگر از فیلتر سپراتور های پرکاربرد است که بر روی کمپرسورهای سری P600 و VHD نصب می شود. فیلتر سپراتور P600  پاورسپ، مدل AS 4310  به همراه یک جفت واشر آب بندی ارائه شده است.
 

فیلتر سپراتور کمپرسور 900

کمپرسور 900 یکی دیگر از سری های پرتابل شرکت اینگرسولرند است. فیلتر سپراتور کمپرسور 900 ساخت شرکت پاورسپ با کد های AS 4420  و AS 4361  طراحی و تولید می شود.
 

فیلتر سپراتور b300 

فیلتر سپراتور b300 بر روی مدل هایی از کمپرسور برند آلوپ و کامپیر نصب می شود. فیلتر سپراتور B300 برند پاورسپ با کد AS 4362 تولید می شود.
 

فیلتر سپراتور P750

فیلتر سپراتور P750 مناسب برای کمپرسور اینگرسولرند، پیچ دار و فلنچ دار است. برند پاورسپ این فیلتر سپراتور را با کد فنی AS 4343  به بازار عرضه می نماید.

 

 

Brand: پاورسپ مدل: AS 3280
توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور کایزر و سولایر پاورسپ مدل AS 3280فیلتر سپراتور کمپرسور کایزر و سولایر در بعضی مدل ها از پاور سپ مدل AS 3280 مورد استفاده قرار می گیرد. کار فیلتر سپراتور جدا کردن روغن از هوای خروجی کمپرسور است. سپراتور AS 3280 بر روی کمپرسور کایرز مدل های : DSDSB140, 170, 200,..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 2040
توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور کایزر 40 سانتی  پاور سپ مدل AS 2040فیلتر سپراتور پاورسپ مدل AS 2040 از بهترین مواد اولیه ساخته شده است. 1000 ساعت کارکرد دارد. فلنچ دار و کاسه بیرونی است. مناسب  فیلتر سپراتور کمپرسور باد کایزر (Kaeser) است. وظیفه این فیلتر سپراتور جدا نمودن روغن از هوا فشرده ..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 1003
توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور کایرز دو سر باز پاورسپ مدل AS 1003فیلتر سپراتور پاور سپ AS 1003 به منظور جدا سازی روغن  از هوای فشرده در کمپرسور کایرز به کار می رود. فیلتر AS 1003 s سپراتور بدون فلنچ و دو سر باز است. این فیلتر از الیاف میکرو فایبرگلاس مرغوب ساخته شده است. طراحی این الیاف به شکلی ..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 4340
توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور کامپیر و اینگرسولرند پاور سپ مدل AS 4340فیلتر سپراتور کمپرسور کامپیر و اینگرسولرند برند پاور سپ (powersep ) مدل AS 4340 با نام اویل سپراتور 4340 نیز شناخته می شود. این فیلتر سپراتور کمپرسور باد ظرفیت 14 بار فشار کاری را دارد. در طراحی دسته فیلتر سپراتور AS پاورسپ 1000 س..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 4362
توضیحات فیلتر سپراتور B300 پاورسپ مدل AS 4362فیلتر سپراتور b300 پاورسپ مدل AS 4362 بر روی تعدادی از مدل های کمپرسور آلوپ و کامپیر مورد استفاده قرار می گیرد. فیلتر سپراتور پاورسپ AS 4362 کاسه داخلی فلنچ دار است. مدل های کمپرسور آلوپ (Alup) که سپراتور AS 4362 بر روی آن نصب می شود :SCG 180 , SCG 2..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 3230
توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور کامپیر RA 40 پاورسپ مدل AS 3230فیلتر سپراتور پاو سپ powersep مدل AS 3220 بر روی کمپرسور صنعتی و معدنی کامپیر نصب می شود. وظیفه آن جدا کردن روغن از هوای خروجی کمپرسور است. سپراتور کمپرسور باد RA40 کاسه داخلی و فلنچ دار است. بر روی فلنچ فیلتر سوراخ وجود ندارد. بر روی تعدا..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 2250
توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور کامپیر CV 160 پاورسپ مدل AS 2250فیلتر سپراتور کمپرسور کامپیر CV160 برند پاورسپ مدل AS 2250 وظیفه جدا کردن روغن از هوا را بر عهده دارد. فیلتر سپراتور پاورسپ مدل AS 2250  از نوع تانک داخلی و فلنچ دار است. بر روی فلنچ فیلتر 8 سوراخ 18 میلیمتری وجود دارد. بر انتهای کلا..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 3370
توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور کامپیر CR 400 پاورسپ مدل AS 3370فیلتر سپراتورکمپرسور کامپیر CR 400 پاورسپ مدل AS 3370 به عنوان جداکننده روغن از هوا مورد استفاده قرار می گیرد. فیلتر سپراتور پاورسپ مدل AS 3370 از مواد اولیه مرغوب ساخته شده است. فیلتر سپراتور AS 3370 فلنچ دار و تانک داخلی طراحی شده است. ..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 2010
توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور کامپیر 6040 و ML22 پاورسپ مدل AS 2010فیلتر سپراتور پاورسپ AS 2010 وظیفه جدا کردن روغن از هوا در کمپرسور کامپیر 6040 و ML22 را بر عهده دارد. فیلترسپراتور پاورسپ از بهترین مواد اولیه موجود در بازار فعلی ایران ساخته شده است. مدل هایی که با AS شروع می شوند حدود 1000 ساعت کا..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 2050
توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور هوا کایزر 43 سانتی پاورسپ مدل AS 2050فیلتر سپراتور کمپرسور هوا کایرز 43 سانتی ساخت برند پاورسپ مدل AS 2050  است. فیلتر سپراتور کمپرسور به منظور تفکیک هوا و روغن به کار می رود. فیلتر سپراتور پاورسپ  از بهترین مواد اولیه موجود در بازار ایران ساخته شده است. در صو..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: پاورسپ مدل: AS 4420
توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور هوا اینگرسولرند 900 پاورسپ مدل AS 4420فیلتر سپراتور کمپرسور هوا اینگرسورلند 900 پاورسپ در دو مدل AS 4420 و AS 4361 عرضه می شود . AS 4420 به عنوان سپراتور 30 سانتی  و AS 4361 با نام سپراتور 50 سانتی برای  کمپرسور اینگرسولرند 900 شناخته می شود. وظیفه کلی فیلتر س..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
نمايش 1 تا 12 از 59 (5 صفحه)

کالای مورد نظر شما در حال حاضر ناموجود است لطفا اایمیل خود را وارد نمایید. به محض موجود شدن کالا شما را مطلع خواهیم نمود.
 

نام
ایمیل
تلفن
توضیحات