فیلتر سپراتور

سهند ابزار مرکز فروش فیلتر سپراتور کمپرسور هوا

سهند ابزار مرکز فروش فیلتر سپراتور کمپرسور هوا برند پاور سپ powersep از بهترین و با کیفیت ترین برندهای موجود در بازار ایران است. فیلتر سپراتور یا Air-Oil separator filter با نام فیلتر روغن گیر، فیلتر المنتی و یافیلتر تانکی نیز شناخته می شود. این قطعه در انواع کمپرسور هوا نقش حیاتی ایفا می کند. کیفیت و استاندارد بودن فیلتر سپراتور بر عملکرد و طول عمر سپراتور تاثیر مستقیم دارد. در این صفحه اطلاعاتی پیرامون آشنایی با عملکرد ، انتخاب و خرید فیلتر سپراتور ارائه شده است. در پایان می توانید انواع فیلتر سپراتور موجود در فروشگاه را مشاهده  نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با شماره 02133751000 تماس بگیرید. لیست انواع فیلتر سپراتور پاور سپ بر اساس ابعاد و کمپرسور را مشاهده نمایید.

فیلتر سپراتور چیست ؟

فیلتر سپراتورکمپرسور  ، از دو توری فلزی تشکیل می شود که لابلای آن ورقه هایی از جنس رزین و میکرو فایبرگلاس قرار داده شده می شود. به کمک این ورق های رزینی ذرات درشت روغن از هوا جدا می شود و لابلای الیاف میکروفایبرگلاس به دام می افتد. این روش جدا سازی روغن از هوا را جداسازی و یا فیلتراسیون فیزیکی می نامند.

کار فیلتر سپراتور چیست؟

کار فیلتر سپراتور حذف روغن از هوای خروجی کمپرسور است. در مخزن فشرده سازی کمپرسور هوا روغن سه وظیفه دارد. انتقال گرما ، روانکاری وجلوگیری از فرسایش قطعات .اما پس از اتمام عملیات فشرده سازی روغن باید از هوای خروجی گرفته شود.و روغن گرفته شده باید به مخزن روغن باز گردد. اینکار وظیفه فیلتر سپراتور است.
 در داخل مخزن رسیور هوای فشرده شده به صورت چرخشی وارد محفظه می شود. ابتدا روغن به کمک نیروی گریز از مرکز جدا می شود. هنوز ذرات ریز روغن در میان هوای فشرده باقی مانده است. با عبور هوا  از لابلای الیاف فیلتر سپراتور ذرات ریز روغن به دام می افتند. هوای فشرده با استاندارد کیفی مطلوبی در این مرحله از رسیور خارج می شود . 
برای بالاتر بردن کیفیت هوا و حذف ذرات بسیار ریز بخار روغن باید از میکروفیلتر کمک بگیرید.  میکرو فیلترکمپرسور هوا می تواند با روش های شیمیایی (کربن اکتیو) به راحتی بخارات روغن را جذب نماید. 
تصویر زیر مربوط به سایت  www.fieldaircompressors.co.za  است. در این تصویر مجموعه قطعات مخزن رسیور کمپرسور را مشاهده می کنید. فیلتر سپراتور با کد 1090 نمایش داده شده است. برای درک بهتر عملکرد فیلتر سپراتور می توانید  ویدیو فیلتر سپراتورکمپرسور که توسط شرکات کامپیر در یوتیوب بارگذاری شده را مشاهده نمایید( جهت مشاهده ویدیو IP خود را تغییر دهید. )
عوامل موثر بر افزایش مدت کارکرد فیلتر سپراتور کمپرسور هوا

عدم رعایت برخی نکات باعث می شود فیلتر سپراتور کمپرسور هوا زودتر از زمان تعیین شده نیاز به تعویض پیدا کند. این عوامل عبارتند از :

1- تعویض به موقع روغن کمپرسورهوا:

روغن کمپرسور باید مطابق با زمان بندی اعلام شده توسط سازنده تعویض شود . در زمان تعویض روغن کمپرسور نباید از روغن های بی کیفیت و یا روغن هیدرولیک استفاده شود. روغن هیرولیک گرید 68 بسیار شبیه به روغن کمپرسور است. اما روغن هیدرولیک ماده ضد کف (ANTI FOAM ) ندارد. این ماده مانع کف کردن و بالا رفتن فشار داخل مخزن رسیور می شود. کیفیت روغن و زمان بندی دقیق در تعویض آن باعث افزایش چشم گیر طول عمر فیلتر سپراتور می شود.

2-تعویض به موقع فیلتر روغن کمپرسور هوا:

به طور متوسط روغن کمپرسور پس از هر 4000 ساعت باید تعویض شود. بهتر است به برگ های فنی کمپرسور مراجعه شود.دقت و زمان بندی منظم در تعویض فیلتر روغن کمپرسور تاثیر چشم گیری در طول عمر فیلتر سپراتور کمپرسور دارد.

3- تعویضبه موقع فیلتر هوا کمپرسور هوا:

فیلتر هوا باید به درستی وظیفه خود را انجام دهد. به این منظور به طور کلی هر 3000 ساعت فیلتر هوا باید تعویض شود.عدم تعویض به موقع فیلتر هوا باعث می شود آلاینده  بیش از حد استاندارد وارد سیستم شود.

4- ارتباط سیستم ارتینگ به درستی برقرار باشد:

به منظور جلوگیری از انباشت الکتریسته ساکن، بدنه توری شکل فیلتر باید به سیستم ارت کمپرسور متصل باشد. به این منظور فیلتربه کمک واشر  در زمان نصب به بدنه رسیور متصل می شود. با برقراری ارتباط رسیور و بدنه کمپرسور اینکار مانع از آتش سوزی و ترکیدن کمپرسورها می شود.

5-  ساکشن روغن به درستی تنظیم شده باشد:

در انتهای سیلندر فیلتر و در داخل سپراتور تانک کوچکی وجود دارد. روغن جمع شده در این تانک توسط ساکشن به مخزن روغن باز می گردد. در زمان نصب باید ساکشن توسط واحد فنی و اپراتور مکانیک تنظیم شود. اگر ساکشن تنظیم نباشد و روغن خارج نشود با بالارفتن فشار محیط فیلتر منفجر می شود. این مشکل به دلیل اختلاف ابعاد در حد چند میلی متر در تولیدات کمپانی های مختلف بوجو می آید.

نکات مهم د ر زمان خرید فیلتر سپراتور

- ابعاد فیلتر

سازندگان کمپرسور اغلب فیلتر استاندارد و سازگار با همان کمپرسور هوا را می سازند. اگر نام سازنده کمپرسور و یا نام سازنده فیلتر اصلی در دسترس نباشد از فیلتر قبلی باید ابعاد مورد نیاز را استخراج نمایید. و نزدیک ترین ابعاد به این فیلتر را از میان لیست فیلتر سپراتور انتخاب نماییم. در شرایطی که فیلتر سپراتور اصلی و یا کد سازنده فیلتر در اختیار باشد انتخاب آسان خواهد بود . فیلتر سپراتورکمپرسور اطلس کوپکو ATLAS COPCO ، مان MANN، سوتراس ف کایرز و . . . کد فنی حک شده ای دارند که به همراه نام شرکت سازنده می توانیدهمان فیلتر و یا طرح فابریک آن را تهیه کنید. جهت مشاوره پیش از خرید و یا سفارش طرح فابریک فیلتر با شماره 02133751000 تماس بگیرید. ابعاد فیلتر سپراتور را می توانید مطابق با نقشه زیر اندازه بگیرید:
  • D1: قطر فیلتر
  • D2: فلنچ فیلتر
  • D3: قطر دهنه فیلتر
  • H1: ارتفاع فیلتر
  • H2:; بیرون زدگی تانک فیلتر (کاسه بیرونی)

- فشار و دمای محیطی

فیلتر های سپراتور معمولی 1000 ساعت کارکرد دارد فیلتر های فشار قوی HP در حدود 2000 ساعت و فیلتر های PHB در حدود 4000 ساعت کارکرد دارد. نکته قابل توجه اینست که فیلتر سپراتور به دما و فشار محیط وابسته است. به طور مثال فیلتر سپراتور HP بر روی کمپرسوری در تهران 2000 ساعت کارکرد مفید دارد اما اگر همین فیلتر بر روی کمپرسوری در اهواز نصب شود 1000 ساعت کارکرد مفید خواهد داشت. پس اگ در اهواز به فیلتر سپراتوری با 2000 ساعت کارکرد نیاز هست باید از فیلتر های BHP که در حدود 4000 ساعت عمر مفید دارد انتخاب کنیم.

زمان تعویض فیلتر سپراتور کمپرسور 

- مدت زمان استفاده استاندارد از فیلتر سپراتور تمام شده باشد.
- اختلاف فشار در داخل و بیرون فیلتر سپراتور به 1 بار رسیده باشد.
- حجم روغن مخزن کم شده باشد ولی مخزن روغن بدون نشت بوده است. 
- دمای مخزن هواساز بالاتر از حد استاندارد باشد.
- رنگ هوای خروجی از کمپرسور تغییر کرده باشد و ذرات روغن در هوای خروجی قابل مشاهده باشد.
-آب خروجی از کمپرسور شیری رنگ شده باشد.


فیلتر سپراتور کمپرسور اطلس کوپکو ATLAS COPCO و پاورسپ

اطلس کوپکو یک شرکت سوئدی و تولید کننده کمپرسور هوای فشرده است. فیلتر سپراتور اطلس کوپکو یک قطعه جانبی می باشد که توسط شرکت  اطلس کوپکو طراحی و تولید می شود. در صورتی که کمپرسور نو باشد استفاده نکردن از لوازم جانبی اصلی آن را از گارانتی خارج می کند. در داخل کشور استفاده از فیلتر اصل برند های کمپرسورمقرون به صرفه نیست مخصوصا اگر کمپرسور ها نو نباشند.
یکی از تولید کنندگان داخل کشور شرکت سپنتا پالایه پارس است که فیلتر سپراتور پاورسپ powersep را در سه رده کیفی معمولی، HP و PHB برای کمپرسور اطلس کوپکو، اینگرسولرند، آلوپ و سایر ماشین آلات و تجهیزات صنعتی تولید می کند. فهرست کامل فیلتر سپراتور پاورسپ را مشاهده نمایید.

فیلتر سپراتور های پر فروش 

فیلتر سپراتور P175

کمپرسور اینگرسولرند مدل P175 یک کمپرسور هوای بسیار پرکاربرد است. فیلتر هوا کمپرسور اینگرسولرند مدل P175 ساخت شرکت پاورسپ مدل AS 1020 می باشد که در مدل های مختلفی از کمپرسور های هوا  کاربرد دارد.

فیلتر سپراتور P600 

فیلتر سپراتور کمپرسور اینگرسولرند P600 یکی دیگر از فیلتر سپراتور های پرکاربرد است که بر روی کمپرسورهای سری P600 و VHD نصب می شود. فیلتر سپراتور P600  پاورسپ، مدل AS 4310  به همراه یک جفت واشر آب بندی ارائه شده است.

فیلتر سپراتور کمپرسور 900

کمپرسور 900 یکی دیگر از سری های پرتابل شرکت اینگرسولرند است. فیلتر سپراتور کمپرسور 900 ساخت شرکت پاورسپ با کد های AS 4420  و AS 4361  طراحی و تولید می شود.

فیلتر سپراتور b300 

فیلتر سپراتور b300 بر روی مدل هایی از کمپرسور برند آلوپ و کامپیر نصب می شود. فیلتر سپراتور B300 برند پاورسپ با کد AS 4362 تولید می شود.

فیلتر سپراتور P750

فیلتر سپراتور P750 مناسب برای کمپرسور اینگرسولرند، پیچ دار و فلنچ دار است. برند پاورسپ این فیلتر سپراتور را با کد فنی AS 4343  به بازار عرضه می نماید.


فیلتر سپراتور

فیلتر سپراتور  پاور سپ مدل AS 4421 مناسب کمپرسور ZitAir 250

فیلتر سپراتور پاور سپ مدل AS 4421 مناسب کمپرسور ZitAir 250

توضیحات فیلتر سپراتور پاور سپ مدل AS 4421 مناسب کمپرسور ZitAir 250فیلتر سپراتور پاور سپ Powersep مدل AS 4421 ساخته شده از مرغوب ترین مواد اولیه قابل استفاده برای کمپرسور ZitAir 250 می باشد. وظیفه..

1,770,000تومان
فیلتر سپراتور اطلس کوپکو کمپرسور GA پاورسپ مدل AS 1110

فیلتر سپراتور اطلس کوپکو کمپرسور GA پاورسپ مدل AS 1110

توضیحات فیلتر سپراتور اطلس کوپکو کمپرسور GA پاورسپ مدل AS 1110فیلتر سپراتور اطلس کوپکو کمپرسور GA برند پاور سپ کاسه بیرونی، فلنچ دار و  پیچ دار است. بر روی تعدادی از کمپرسورهای برقی شرکت اطلس کوپ..

710,000تومان
فیلتر سپراتور پاور سپ powersep مدل AS 2020 مناسب کمپرسور کایزر

فیلتر سپراتور پاور سپ powersep مدل AS 2020 مناسب کمپرسور کایزر

توضیحات فیلتر سپراتور پاور سپ powersep مدل AS 2020 مناسب کمپرسور کایزرفیلتر سپراتور پاور سپ powersep مدل AS 2020 بر روی کمپرسورکایزر قرار می گیرد. AS 2020 به عنوان فیلتر 30 سانتی با ضخامت 17 سانت شناخ..

1,000,000تومان
فیلتر سپراتور پاور سپ powersep مدل AS 2100 کمپرسور کامپیر هلمن

فیلتر سپراتور پاور سپ powersep مدل AS 2100 کمپرسور کامپیر هلمن

فیلتر سپراتور کمپرسور کامپیر هلمن پاورسپ مدل AS 2100فیلتر سپراتور پاور سپ powersep به کد AS 2100 فلنچ دار، پیچ دار و کاسه بیرونی است. فیلتر سپراتور پاور سپ مدل AS 2100 بر روی کمپرسور کامپیر هلمن مدل H..

850,000تومان
فیلتر سپراتور پاور سپ powersep مدل AS 4363 کمپرسور کایزر و آلوپ

فیلتر سپراتور پاور سپ powersep مدل AS 4363 کمپرسور کایزر و آلوپ

توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور کایزر CS90 پاور سپ مدل AS 4363فیلتر سپراتور پاور سپ  powersep مدل AS 4363 بر روی مدل هایی از کمپرسور کایزر و آلوپ مورد استفاده قرار می گیرند. مدل های کمپرسور کا..

2,270,000تومان
فیلتر سپراتور پاور سپ مدل AS 4330 مناسب کمپرسور 825 معمولی (60-60)

فیلتر سپراتور پاور سپ مدل AS 4330 مناسب کمپرسور 825 معمولی (60-60)

توضیحات فیلتر سپراتور  پاور سپ مدل AS 4330 مناسب کمپرسور 825 معمولیفیلتر سپراتور پاور سپ  POWERSEP  از بهترین نمونه های موجود در بازار ایران است . وظیفه فیلتر سپراتور در کمپرسور هو..

1,700,000تومان
فیلتر سپراتور پاور سپ مدل AS 6570 مناسب برای کمپرسور XP 750

فیلتر سپراتور پاور سپ مدل AS 6570 مناسب برای کمپرسور XP 750

توضیحات فیلتر سپراتور پاور سپ مدل AS 6570 مناسب برای کمپرسور XP 750فیلتر سپراتور پاور سپ مدل AS 6570 وظیفه جدا کردن روغن از هوا را در کمپرسورهای صنعتی و معدنی XP 750 بر عهده دارد. سپراتور کمپرسور XP 7..

3,300,000تومان
فیلتر سپراتور پاورسپ مدل AS 3262 مناسب کمپرسور گاردنر دنور ECM80128

فیلتر سپراتور پاورسپ مدل AS 3262 مناسب کمپرسور گاردنر دنور ECM80128

توضیحات فیلتر پاورسپ مدل AS 3262 مناسب سپراتور کمپرسور گاردنر دنور ECM80128 فیلتر پاورسپ مدل AS 3262 به عنوان سپراتور کمپرسور گاردنر دنور ECM80128 به کار می رود. فیلتر سپراتور پاورسپ با کد ف..

1,620,000تومان
فیلتر سپراتور کمپرسور 55-45-HY37 پاورسپ مدل AS 2220

فیلتر سپراتور کمپرسور 55-45-HY37 پاورسپ مدل AS 2220

توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور 55-45-HY37 پاورسپ مدل AS 2220فیلتر سپراتورکمپرسور باد یک قطعه مصرفی است. از این قطعه به منظور جدا کردن ذرات روغن از هوای فشرده در کمپرسورهای صنعتی استفاده می شود. فیلتر س..

885,000تومان
فیلتر سپراتور کمپرسور 825 (14 بار) پاور سپ مدل AS 4331

فیلتر سپراتور کمپرسور 825 (14 بار) پاور سپ مدل AS 4331

توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور 825 (14 بار) پاور سپ مدل AS 4331فیلتر سپراتور کمپرسور 825 پاور سپ (powersep ) مدل AS 4331  به طور کلی وظیفه جدا کردن روغن از هوا در کمپرسورهای 825 را بر عهده دارد. ف..

2,145,000تومان
فیلتر سپراتور کمپرسور ML 50 پاورسپ مدل AS 2120

فیلتر سپراتور کمپرسور ML 50 پاورسپ مدل AS 2120

توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسورML 50 پاورسپ مدل AS 2120فیلتر سپراتور پاورسپ مدل AS 2120 ساخت ایران و دارای کیفیت بسیار مناسب جهت استفاده در کمپرسور ML 50 می باشد. الیاف به کار رفته در سپراتور این فیلتر ..

940,000تومان
فیلتر سپراتور کمپرسور SP 200 پاور سپ مدل AS 4311

فیلتر سپراتور کمپرسور SP 200 پاور سپ مدل AS 4311

توضیحات فیلتر سپراتور کمپرسور SP 200 پاور سپ مدل AS 4311فیلتر سپراتور کمپرسور SP 200 پاور سپ مدل AS 4311 باعث حذف ذرات روغن از هوای فشرده می شود. فیلتر اویل سپراتور الیاف نیمه نفوذی از نوع خاصی رزین د..

1,290,000تومان
نمایش 1 تا 12 از 58 (5 صفحه)