در بسیاری از صنایع مانند صنایع ساختمانی به ابعاد مختلفی از میلگرد احتیاج است. از آنجایی‌که میلگردها در تمام کارخانه‌ها با ارتفاع 12 متری تولید می‌شوند، برش میلگرد یکی از مهم‌ترین قسمت‌های پروژه‌های ساختمانی و تولیداتی است که از میلگرد استفاده می‌کنند. این برش توسط دستگاهی به نام میلگرد بر انجام می‌شود. 
قیچی میلگرد بر در سه نوع دستی، هیدرولیکی و گیربکسی در بازار موجود است که هر کدام کارایی، مزایا و معایب خاص خود را دارند. علاوه‌بر برش، خم‌کردن میلگردها که اغلب شکننده هستند، توسط این دستگاه‌ها انجام می‌شود. وجود قیچی میلگرد بر در هر پروژه‌‌ای که از میلگرد استفاده می‌شود، مانند پروژه‌های عمرانی و ساختمانی ضروری است. 
بنابراین برای کاربردهایی مانند خم‌کردن میلگرد در ابعاد و اندازه‌های مختلف، برش میلگرد و تبدیل آن به اندازه دلخواه و همچنین برای برشکاری و خم‌کاری تجهیزات فولادی به قیچی میلگردبر احتیاج دارید. مزیت استفاده از این دستگاه، سرعت‌بخشیدن به عملیات برش، کاهش دفرمگی و خسارات وارده به میلگردها در زمان برش یا خم‌کردن آن‌ها و قابل استفاده‌بودن برای انواع محصولات فولادی و فلزی است. در ادامه با بهترین دستگاه‌های قیچی میلگردبر و نکاتی که باید در خرید قیچی مناسب باید در نظر بگیرید، می‌پردازیم. 

در هنگام خرید قیچی میلگرد بر به چه نکاتی باید توجه کرد؟

انتخاب قیچی میلگرد بر مناسب، باتوجه به نکاتی که در ادامه بیان می‌کنیم، کمک می‌کند بهترین قیچی برش میلگرد را با توجه به نیاز پروژه و بودجه‌‌تان انتخاب کنید. 

  • سرعت برش

اولین نکته‌ای که باید هنگام خرید قیچی میلگرد بر درنظر بگیرید، سرعت برش دستگاه است. دستگاه میلگرد بر هیدرولیکی که عملیات برش  و خم را باکمک جک هیدرولیکی و فشار روغن هیدرولیک انجام می‌دهد، عموما بهترین و پرطرفدارترین دستگاه برش میلگرد از لحاظ سرعت است. با این‌حال در انتخاب نهایی دستگاه میلگرد بر، درنظرگرفتن بودجه و شرایط پروژه را نباید فراموش کنید. 

  • اندازه و ابعاد دستگاه 

بزرگی و وزن قیچی میلگرد بر نکته بسیار مهم دیگری است که حتما باید در انتخاب نهایی دستگاه درنظر گرفته شود. علاوه‌بر محدودیت فضایی کارگاه‌های ساختمانی که اغلب با آن مواجه هستید، مشکل جابه‌جایی دستگاه‌های غیر اصولی و بزرگ را نیز درنظر بگیرید. به‌طورکلی استفاده از قیچی‌هایی با ابعاد بیش‌از حد بزرگ پیشنهاد نمی‌شود.  

 

قیچی میلگرد بر

 

  • میزان قطر برش یا خم میلگرد

نکته مهم دیگری که نباید فراموش کنید، میزان قطر برش یا خم میلگرد است. به‌طور مثال، قیچی میلگرد بر دستی محدودیت قطر دارد و برای حجم کاری کم، پروژه‌های کوچک و میلگردهای با قطر کم مناسب است. 

  • قیمت دستگاه خم و برش میلگرد

آخرین و مهم‌ترین نکته‌ای که باید هنگام خرید قیچی میلگرد بر درنظر بگیرید، قیمت دستگاه است. علاوه‌بر کیفیت و کارایی، باید دستگاهی را انتخاب کنید که با  بودجه شما هم‌خوانی داشته باشد. به‌علاوه، قیمت فروشندگان مختلف را بررسی کنید و  فروشندگان معتبری را انتخاب کنید که کیفیت بالا و قیمت مناسب‌تر را ارائه می‌دهند. 

معرفی بهترین دستگاه‌های قیچی میلگرد

اگر به‌دنبال خرید بهترین دستگاه قیچی برش میلگرد هستید در ادامه شما را با سه نمونه از بهترین دستگاه‌های موجود در بازار آشنا می‌کنیم. 

  • قیچی میلگرد بر 32 چهار چرخ مارال 

قیچی میلگرد بر 32 چهار چرخ مارال اولین دستگاهی است که در دسته بهترین‌ها قرار دارد و می‌تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد. ابعاد استاندارد شاسی این قیچی باعث راحتی هر چه بیشتر کاربر هنگام استفاده می‌شود. علاوه‌براین، این قیچی دارای سیستم برق تک‌فاز، جک هیدرولیک رینگی درجه‌یک، دو تیغه برش روکش کربنی و لوله‌های فشار قوی برای سرعت‌بخشیدن به کار و انجام بی‌عیب‌ونقص عملیات برش یا خم‌کاری میلگرد است. همچنین، برای جابه‌جایی آسان‌تر این محصول، 2 چرخ پیکانی در این دستگاه تعبیه شده است.
قیچی میلگردبر 32 مارال، برقی و هیدرولیکی است و با قدرت 3 اسب بخار در آرماتوربندی، اجرای سقف طبقات، راه‌سازی، اجرای فوندانسیون ساختمان، پل‌سازی و پروژه‌های دیگری که از میلگرد استفاده می‌کنند، کاربرد دارد.

 

بهترین قیچی میلگرد بر

معرفی بهترین دستگاه‌های قیچی میلگرد

اگر به‌دنبال خرید بهترین دستگاه قیچی برش میلگرد هستید در ادامه شما را با سه نمونه از بهترین دستگاه‌های موجود در بازار آشنا می‌کنیم. 

  • قیچی خم و برش میلگرد 32 چهار چرخ مینی مارال 

دستگاه خم و برش میلگرد 32 چهار چرخ مارال به رعایت استانداردهای مورد نیاز در آیین‌نامه‌های نظارتی کمک می‌کند. این دستگاه هم برقی-هیدرولیکی است و این امکان را فراهم می‌کند که میلگرد با سرعت یکنواخت، به‌شکل سرد و در زاویه‌های مختلف برش داده شود.
درواقع، الکتروموتور تک‌فاز با قدرت 3 اسب بخار، 2 تیغه برش با روکش کربنی، جک هیدرولیکی رینگی، شیر کنترل و شیلنگ‌های هیدرولیک درجه‌یک کمک می‌کنند تا عملیات برش یا خم‌کردن میلگردها به بهترین شکل ممکن انجام شود.

  • قیچی خم و برش میلگرد 32 مارال 

به‌دلیل اینکه خم‌کاری و برش میلگردها با استفاده از قیچی میلگردبر به قدرت بالایی نیاز دارد، قیچی خم و برش میلگرد 32 مارال به‌وسیله سیستم هیدرولیک، این قدرت را برای خم و برش میلگرد، تامین می‌کند. در این مدل هم ابعاد شاسی به‌صورت استاندارد در نظر گرفته شده است تا به راحتی هر چه بیشتر اپراتورها منجر شود.

 

قیچی خم و برش میلگرد

 

قیچی خم و برش میلگرد 32 مارال از سیستم برق تک‌فاز، جک هیدرولیک رینگی، دو تیغه برش و دو چرخ پیکانی برای جابه‌جایی آسان بهره‌مند است.

 

قیچی خم و برش میلگرد مارال

سخن پایانی

انتخاب بهترین قیچی میلگرد بر سرعت‌بخشیدن به پروژه و صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ها را به‌دنبال دارد. درحال حاضر شرکت‌های زیادی در زمینه تولید دستگاه‌های میلگرد بر فعالیت می‌کنند. وجود مدل‌های مختلفی از دستگاه‌های برش میلگرد داخلی و خارجی انتخاب یک دستگاه مناسب را دشوار می‌کند. 
در این مقاله به بیان نکاتی پرداختیم که به شما کمک می‌کنند یک دستگاه مناسب را انتخاب کنید. برای سهولت در انتخاب هم برخی از بهترین مدل‌های میلگرد بر را معرفی کردیم. بااین‌حال اگر همچنان برای خرید و انتخاب بهترین قیچی میلگرد بر تردید دارید، پیشنهاد می‌کنیم از مشاوره تخصصی کارشناسان سهند ابزار کمک بگیرید. به‌علاوه، درصورت نیاز می‌توانید بهترین دستگاه‌های میلگرد بر را با مناسب‌ترین قیمت از سهند ابزار خریداری کنید.