توضیحات کمپکتور صفحه ای بنزینی

کمپکتور یا خاک کوب برای کوبش و متراکم کردن انواع خاک جهت زیر سازی های محدود مورد استفاده قرار می گیرد. کمپکتور صفحه ای دستی به واسطه وزن صفحه و ارتعاش دستگاه و متناسب با میزان گاز تنظیم شده توسط کاربر می تواند میزان ارتفاع 5 تا 20 سانتیمتر خاک را بکوبد. کمپکتورها به صورت کلی از دو قسمت مجزا از هم یعنی موتور و شاسی کمپکتور تشکیل شده اند که به واسطه دو فولی و کلاج و همچنین تسمه به یکدیگر وصل شده اند. هنگامی موتور روشن می شود کلاجی که به شفت موتور متصل است با میزان گاز موتور تنظیم شده و به وسیله تسمه، فولی متصل به شاسی را درگیر کرده و کمپکتور شروع به ارتعاش یا کوبش می کند.

 

تعمیر و نگهداری انواع کمپکتور صفحه ای (قسمت اول : نکات مهم قبل از راه اندازی کمپکتور)

بسیار دیده می شود که کاربران یا کارگرانی که با دستگاه های موتوری کار می کنند بدون توجه به نکات نگهداری انواع دستگاه در همان ابتدای اقدام به روشن کردن و کار کردن با دستگاه می نمایند. این اقدام آنها سبب می شود تا عمر دستگاه بسیار کم شده و میزان استهلاک و امکان خرابی دستگاه بسیار بالا رود. از این رو پیشنهاد می شود تا کارگران به نکات زیر توجه کنند.

 

نکات مربوط به نگهداری شاسی کمپکتور

1. اگر کمپکتور صفحه ای نو و خشک می باشد باید حتما واسکازین مربوط به قسمت لنگ شاسی کمپکتور چک شود. این قسمت حدود 0/4 لیتر واسکازین 140 نیاز دارد.
2. میزان واسکازین قسمت لنگ شاسی کمپکتور هر یک ماه یک بار چک شود تا از کم نشدن میزان آن مطمئن شوید.
3. قبل از روشن کردن دستگاه از عدم پارگی ضربه گیرهای شاسی کمپکتور اطمینان حاصل کنید.
4. قبل از روشن کردن دستگاه از عدم شل بودن پیچ های قسمت لنگ شاسی کمپکتور مطمئن شود.
5. قبل از روشن کردن کمپکتور سفت بودن پیچ هایی که ضربه گیر را به صفحه بالایی شاسی وصل می کند را چک کنید.

 

نکات مربوط به نگهداری موتور کمپکتور

1. اولین کار قبل از هر بار روشن کردن موتور کمپکتور چک کردن میزان روغن موتور می باشد. میزان روغن دستگاه باید بقدری باشد که زمانی که شما گژ روغن را از سمت جلو باز می کنید بتوانید سطح روغن را تا رزوه چهارم از بالا ببینید.
2. محکم بودن پیچ هایی که موتور را به شاسی متصل می کند. در صورت شل بودن این پیچ ها میتواند در زمان کار شکستگی رخ دهد.
3. سالم بودن تسمه های دستگاه چک شود.
4. محکم بودن پیچ هایی که باک موتور را به سر سیلندر متصل می کند.
در صورتی که این موارد قبل از روشن کردن کمپکتور صفحه از سوی کارگران رعایت شود میزان استهلاک و خرابی دستگاه به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. مخاطبان و مشتریان عزیز می توانند جهت کسب مشاوره و تعمیر دستگاه خود با ما تماس بگیرید.

 

 

چگونه موتور کمپکتور را به درستی روشن کنیم؟

برای روشن کردن موتور کمپکتور به صورت صحیح بایستی ابتدا کلید روشن/خاموش را روی حالت روشن قرار داده (در مورد دستگاه هایی که کلید ندارند اصل بر حالت روشن هست) سپس پشت موتور ایستاده و اهرم مربوط به گاز را تا انتها به سمت راست برده و اهرم مربوط به ساسات را به صورت کامل به طرف چپ قرار داده تا بسته شود. در این حالت هندل را ابتدا تا جایی که با فولی درگیر شود آرام کشیده و زمانی که هندل با فولی درگیر شد، هندل را باید محکم کشید تا دستگاه روشن شود.

پس از روشن شدن دستگاه باید ابتدا گاز موتور را کم کنیم (اهرم گاز را به طرف چپ برده) و ساسات دستگاه را باز کنیم (اهرم ساسات را به طرف راست برده) تا هوا به موتور برسد. در صورتی که این موارد رعایت شود برای دستگاه ایرادی از این قسمت نخواهد افتاد.

 

چگونه موتور دستگاه را به درستی خاموش کنیم؟

زمانی که بخواهیم موتور کمپکتور را خاموش کنیم باید ابتدا گاز موتور را کم کرده، سپس کلید روشن/خاموش را در حالت خاموش قرار دهیم (موتور هایی که فاقد کلید هستند از قسمت کوئل موتور یک سیم به سمت کلید آمده است که اگر آن را با بدنه اتصال دهند نقش کلید را بازی کرده و موتور خاموش می شود). باید دقت کنیم که موتور به وسیله بستن ساسات خاموش نشود زیرا به دستگاه بسیار فشار وارد میکند و ممکن است دستگاه دچار خفگی شده و یا حتی در مواردی به سوپاپ های موتور آسیب جدی وارد شود.

 

ایرادات شایع موتور کمپکتور و چگونگی تعمیر آن 

ایرادات مختلفی ممکن است برای کمپکتور صفحه ای بنزینی به وجود آید. ایراداتی که گاهی در موتور دستگاه و گاهی در شاسی کمپکتور ایجاد می شود اکثرا ایراداتی است که اجتناب ناپذیر است و تنها می توان با نگهداری مناسب زمان وقوع آن را به تعویق انداخت. البته ایراداتی نیز هستند که تنها به دلیل نگهداری نامناسب ایجاد می شوند و کاربر یا کاگری که با دستگاه کار می کند مقصر اصلی آن است. با این حال ایرادات سطحی که ممکن است برای کمپکتور ایجاد شود را با چگونگی بر طرف کردن آن خواهیم آورد.

 


1. از قسمت هواکش دستگاه بنزین پس زده می شود!


یکی از شایع ترین اتفاقات ممکن برای کمپکتور فلوت کردن کاربراتور است. زمانی که به هر دلیلی آشغال وارد باک موتور و پس از آن وارد کاربراتور موتور می شود، شناور کاربراتور قدرت قطع و وصل کردن سوزن کاربراتور را از دست داده و پس از بنزین از کاربراتور سر ریز شده و از قسمت هواکش دستگاه به بیرون ریخته می شود. برای رفع این مشکل بایستی ابتدا شیر باک بسته شود، پس از آن پیچ زیر کاسه کاربراتور باز شده و کاسه کاربراتور تمیز گردد. در آخر کاسه را سر جای خود ببندید. اگر ایراد بر طرف شد که ایراد سطحی بوده در غیر این صورت باید کاربراتور به صورت کامل سرویس گردد.


2. موتور کمپکتور روشن نمی شود!


روشن نشدن موتور کمپکتور یکی از پر دردسرترین مواردی است که ممکن است برای کاربران اتفاق بیفتد. چندین عامل می تواند منجر به روشن نشدن موتور کمپکتور شود که چند عامل آن سطحی است و کاربران می توانند آن را خودشان بر طرف نمایند.
یکی از عوامل روشن نشدن موتور کمپکتور، خاموش کردن موتور به وسیله ساسات است. اگر موتور کمپکتور به وسیله کلید یا اتصال سیم به بدنه خاموش نشود ممکن است موتور خفه کند. در این صورت باید شمع دستگاه باز شده، چند قطره بنزین داخل سیلندر ریخته و چندین بار هندل را بکشید. پس از آن شمع دستگاه را ببندید و اقدام به روشن کردن دستگاه کنید.
یکی دیگر از عواملی که سبب روشن نشدن دستگاه می شود خرابی شمع دستگاه است که سبب می شود تا برق به درستی به سر پیستون ها نرسد. در این حالت کاربر باید شمع دستگاه را باز کرده و اقدام به تمییزکاری شمع و یا تعویض شمع کند. 
موارد دیگری که سبب روشن نشدن دستگاه می شود مواردی است که برق به صورت کلی قطع شده و یا دستگاه از حالت کمپرس خارج شده و یا سوپاپ ها از حالت درگیرشدگی خارج شده اند. در همه این موارد و سایر مواردی که ذکر نشده موتور باید به وسیله تعمیرکاران حرفه ای تعمیر شود.
ایرادات بسیار دیگری ممکن است برای موتور کمپکتور اتفاق بیفتد که تعمیر آن از عهده کارگر یا کاربران دستگاه خارج است و دستگاه باید به تعمیرکار ارجاع داده شود. مخاطبان عزیز می توانند کمپکتورهای خود را جهت تعمیر و یا سرویس نزد تعمیرکاران مجموعه سهندابزار ارسال کنند.شما عزیزان برای تماس با تعمیرکاران مجموعه سهند ابزار می توانید اینجا کلیک کنید.

 

چگونه کمپکتور صفحه ای را تعمیر کنیم؟ (ایرادات مربوط به شاسی کمپکتور)

شاسی کمپکتور از سه قسمت صفحه رویی شاسی، قسمت لنگ یا قلک شاسی و کفی شاسی تشکیل می شود. ایراداتی که ممکن است برای شاسی رخ دهد بسیار محدود است.
1. صفحه بالایی یا فحه پایینی شاسی کمپکتور ترک برداشته و یا شکسته است. هر آسیب اینچنینی به صفحه پایینی غیر قابل تعمیر است و هرگونه هزینه بابت جوشکاری آن هزینه اضافی است و تنها راه تعویض صفحه پایینی است. اما در بعضی موارد کاربران می توانند ترک یا شستگی صفحه بالایی را جوشکاری و تعمیر کنند.

 


2. تمام یا تعدادی از لاستیک های ضربه گیر شلسی کمپکتور دچار پارگی یا پوسیدگی شده است. اگر گاربر بخواهد تنها یک یا دو لاستیک را تعویض کند بایستی دقت کند که لاستیک تهیه شده کاملا به لحاظ ارتفاع لاستیک و پیچ ضربه گیر با سایر ضربه گیرهای شاسی مشابه باشد. در غیر این صورت توضیه می شود تمام لاستیک های ضربه گیر تعویض گردد.


3. شاسی کمپکتور به چپ و راست منحرف می شود. در این حالت قلک دستگاه ایراد جدید دارد که باید توسط تعمیرکاران مجرب دستگاه تعمیر گردد.