توضیحات کمپکتور صفحه ای بنزینی

در مقاله "تعمیرات و نگهداری انواع کمپکتور صفحه ای (قسمت اول)" توضیح مختصری در مورد قسمت های مختلف کمپکتور و چگونگی روشن کردن صحیح دستگاه و همچنین نکات کلیدی برای نگهداری دستگاه ارائه کردیم. در مقاله "تعمیرات و نگهداری اواع کمپکتور صفحه ای (قسمت دوم)" در مورد چگونگی رفع بعضی ایرادات موتوری کمپکتور صفحه ای بنزینی پرداختیم و به این موضوع اشاره کردیم که بعضی ایرادات توسط کاربر یا کارگران قابل رفع می باشد و بعضی دیگر نیاز به تخصص دارد. در این مقاله به بررسی ایراداتی که ممکن است برای شاسی کمپکتور صفحه ای ایجاد شود بپردازیم و برای رفع این ایرادها به مخاطبان خود راهنمایی برسانیم تا ایشان بتوانند خودشان خرابی های جزیی را بر طرف نمایند و در صورت بروز ایراد و خرابی جدی به تعمیرکاران مجموعه سهند ابزار مراجعه نمایند. مخاطبان عزیز می توانند برای تماس با تعمیرکاران مجموعه سهند ابزار اینجا کلیک کنند.

 

 

چگونه کمپکتور صفحه ای را تعمیر کنیم؟ (ایرادات مربوط به شاسی کمپکتور)

شاسی کمپکتور از سه قسمت صفحه رویی شاسی، قسمت لنگ یا قلک شاسی و کفی شاسی تشکیل می شود. ایراداتی که ممکن است برای شاسی رخ دهد بسیار محدود است.
1. صفحه بالایی یا فحه پایینی شاسی کمپکتور ترک برداشته و یا شکسته است. هر آسیب اینچنینی به صفحه پایینی غیر قابل تعمیر است و هرگونه هزینه بابت جوشکاری آن هزینه اضافی است و تنها راه تعویض صفحه پایینی است. اما در بعضی موارد کاربران می توانند ترک یا شستگی صفحه بالایی را جوشکاری و تعمیر کنند.

 


2. تمام یا تعدادی از لاستیک های ضربه گیر شلسی کمپکتور دچار پارگی یا پوسیدگی شده است. اگر گاربر بخواهد تنها یک یا دو لاستیک را تعویض کند بایستی دقت کند که لاستیک تهیه شده کاملا به لحاظ ارتفاع لاستیک و پیچ ضربه گیر با سایر ضربه گیرهای شاسی مشابه باشد. در غیر این صورت توضیه می شود تمام لاستیک های ضربه گیر تعویض گردد.


3. شاسی کمپکتور به چپ و راست منحرف می شود. در این حالت قلک دستگاه ایراد جدید دارد که باید توسط تعمیرکاران مجرب دستگاه تعمیر گردد.


مخاطبان عزیز می توانند دستگاه کمپتور خود را جهت تعمیر یا سرویس نزد تعمیرکاران مجموعه سهند ابزار ارسال کنند. جهت تماس با تعمیرکاران مجموعه سهند ابزار می تواند اینجا کلیک کنید.
مجموعه سهند ابزار بهترین ها را برای مخاطبان خود آرزومند است.