توضیحات کمپکتور صفحه ای بنزینی

در مورد کمپکتور صفحه ای بنزینی و قسمت های مختلف آن در مقاله "تعمیرات و نگهداری انواع کمپکتور صفحه ای (قسمت اول)" توضیحات مختصری ارائه کردیم. همچنین در مورد نکات مهم برای راه اندازی کمپکتور و کاهش میزان استهلاک و خرابی به تفضیل توضیح دادیم که در صورت نیاز، برای مراجعه به آن، می توانید اینجا کلیک کنید.
اما در این مقاله به ایرادات و خرابی هایی که خواهیم پرداخت که در میان کمپکتورها شایع بوده و احتمالا اکثر مخاطبان قبلا با این ایرادات روبرو شده اند و یا در آینده با آن روبرو خواهند شد. در این مقاله سعی می کنیم تا مخاطبان بتوانند با مطالعه آن، ایرادات جزیی را خودشان برطرف کنند و تنها در شرایط بروز خرابی های جدی به تعمیرکاران مراجعه کنند. در این زمان مخاطبان می توانند کمپکتور خود را به تعمیرکاران مجموعه سهندابزار بسپارند تا هزینه ای بهینه دستگاه خود را تعمیر کنند. 

 

 

چگونه کمپکتور صفحه ای را تعمیر کنیم؟ (ایرادات مربوط به موتور کمپکتور)

ایرادات مختلفی ممکن است برای کمپکتور صفحه ای بنزینی به وجود آید. ایراداتی که گاهی در موتور دستگاه و گاهی در شاسی کمپکتور ایجاد می شود اکثرا ایراداتی است که اجتناب ناپذیر است و تنها می توان با نگهداری مناسب زمان وقوع آن را به تعویق انداخت. البته ایراداتی نیز هستند که تنها به دلیل نگهداری نامناسب ایجاد می شوند و کاربر یا کاگری که با دستگاه کار می کند مقصر اصلی آن است. با این حال ایرادات سطحی که ممکن است برای کمپکتور ایجاد شود را با چگونگی بر طرف کردن آن خواهیم آورد.

 


1. از قسمت هواکش دستگاه بنزین پس زده می شود!
یکی از شایع ترین اتفاقات ممکن برای کمپکتور فلوت کردن کاربراتور است. زمانی که به هر دلیلی آشغال وارد باک موتور و پس از آن وارد کاربراتور موتور می شود، شناور کاربراتور قدرت قطع و وصل کردن سوزن کاربراتور را از دست داده و پس از بنزین از کاربراتور سر ریز شده و از قسمت هواکش دستگاه به بیرون ریخته می شود. برای رفع این مشکل بایستی ابتدا شیر باک بسته شود، پس از آن پیچ زیر کاسه کاربراتور باز شده و کاسه کاربراتور تمیز گردد. در آخر کاسه را سر جای خود ببندید. اگر ایراد بر طرف شد که ایراد سطحی بوده در غیر این صورت باید کاربراتور به صورت کامل سرویس گردد.


2. موتور کمپکتور روشن نمی شود!
روشن نشدن موتور کمپکتور یکی از پر دردسرترین مواردی است که ممکن است برای کاربران اتفاق بیفتد. چندین عامل می تواند منجر به روشن نشدن موتور کمپکتور شود که چند عامل آن سطحی است و کاربران می توانند آن را خودشان بر طرف نمایند.
یکی از عوامل روشن نشدن موتور کمپکتور، خاموش کردن موتور به وسیله ساسات است. اگر موتور کمپکتور به وسیله کلید یا اتصال سیم به بدنه خاموش نشود ممکن است موتور خفه کند. در این صورت باید شمع دستگاه باز شده، چند قطره بنزین داخل سیلندر ریخته و چندین بار هندل را بکشید. پس از آن شمع دستگاه را ببندید و اقدام به روشن کردن دستگاه کنید.
یکی دیگر از عواملی که سبب روشن نشدن دستگاه می شود خرابی شمع دستگاه است که سبب می شود تا برق به درستی به سر پیستون ها نرسد. در این حالت کاربر باید شمع دستگاه را باز کرده و اقدام به تمییزکاری شمع و یا تعویض شمع کند. 
موارد دیگری که سبب روشن نشدن دستگاه می شود مواردی است که برق به صورت کلی قطع شده و یا دستگاه از حالت کمپرس خارج شده و یا سوپاپ ها از حالت درگیرشدگی خارج شده اند. در همه این موارد و سایر مواردی که ذکر نشده موتور باید به وسیله تعمیرکاران حرفه ای تعمیر شود.
ایرادات بسیار دیگری ممکن است برای موتور کمپکتور اتفاق بیفتد که تعمیر آن از عهده کارگر یا کاربران دستگاه خارج است و دستگاه باید به تعمیرکار ارجاع داده شود. مخاطبان عزیز می توانند کمپکتورهای خود را جهت تعمیر و یا سرویس نزد تعمیرکاران مجموعه سهندابزار ارسال کنند.شما عزیزان برای تماس با تعمیرکاران مجموعه سهند ابزار می توانید اینجا کلیک کنید.

شما میتوانید نحوه نگهداری دستگاه و همچنین نحوه صحیح روشن و خاموش کردن موتور کمپکتور را در مقاله "تعمیرات و نگهداری کمپکتور صفحه ای (قسمت اول)" و چگونگی تعمیر شاسی کمپکتور را در مقاله "تعمیرات و نگهداری کمپکتور صفحه ای (قسمت سوم)" مطالعه فرمایید.
مجموعه سهندابزار بهترین ها را برای مخاطبان خود آرزومند است.