بتونیر 300 لیتری سهند مدل 1322/03

بتونیر 300 لیتری سهند مدل 1322/03

0تومان
کد محصول: 1322/03
موجودی 2 تا 3 روز دیگر

بررسی اجمالی

توضیحات بتونیر 300 لیتری سهند مدل 1322/03دستگاه بتونیر با نام های ملات ساز، میکسر بتن ، مخلوط کن بتون و خلاطه شناخته می شود. در واقع تمام این نام ها د...
فنی
توان 3 اسب
سرعت عملکرد 13 تا 17 دور در دقیقه
دور موتور 1400 دور در دقیقه
مشخصات بالابر
کشور سازنده الکتروموتور ایران،آذربایجان
کشور سازنده گیربکس ایران،اصفهان
مشخصات بتونیر
کشور سازنده بدنه ایران ، تهران
نوع دنده دنده کمر
گیربکس
جنس دنده گیربکس برنجی
جنس بدنه گیربکس آلومینیومی

توضیحات بتونیر 300 لیتری سهند مدل 1322/03

دستگاه بتونیر با نام های ملات ساز، میکسر بتن ، مخلوط کن بتون و خلاطه شناخته می شود. در واقع تمام این نام ها دلالت بر دستگاهی دارد که با ترکیب مواد اولیه ، منجر به ساخت بتن می شود. به کمک دستگاه ملات ساز می توان در محل ساخت و ساز ، بتن ریزی های کوچک و یا راه سازی و . . . شن ، سیمان ، ماسه و آب با نسبت های مشخص توسط اپراتور بارگیری کرده و در حجم کم بتن ساخت. البته از دستگاه مخلوط کن برای ترکیب خوراک دام و مواد شیمیایی که خورنده نباشد نیز استفاده می شود. بتونیر در انواع بنزینی ، برقی ، دیزلی و با ظرفیت های دیگ از 200 تا 2000 لیتر ساخته می شود. در این بین دستگاه میکسر بتن که با الکتروموتور برقی کار می کند و ظرفیت آن 300 لیتر است پرکاربردترین نوع بتونیر است که  دو چرخ پیکانی  دارد و به راحتی جا به جا می شود.

ویژگی های بتونیر 300 لیتری سهند مدل 1322/03

- ساخت ایران
- ظرفیت اسمی 300 لیتر
-الکتروموتور موتوژن 
- توان الکتروموتور 2.2 وات
- قدرت 3 اسب بخار
- گیربکس بهکار
-  ضریب تبدیل گیربکس 48 به 1
- دنده گیربکس برنجی
- جنس بدنه گیربکس و الکتروموتور آلومینیومی
- نوع دنده کمر
- دارای دو چرخ پیکانی
-دیگ با ورق 3 میلی متری و ظرفیت 300 لیتر

اجزای بتونیر 300 لیتری سهند مدل 1322/03

بتونیر 300 لیتری از شاسی ، دیگ یا جام ، دنده دور کمر ، الکتروموتور موتوژن با قدرت 3 اسب و گیربکس بهکار ساخته می شود. 
شاسی
اسکلت بتونیر است که سایر تجهیزات بر روی آن سوار می شود. شاسی اغلب تجهیزات ساختمانی در داخل کشور تهیه می شود. در تهیه شاسی بتونیر ضخامت قوطی به کار رفته متناسب با ظرفیت دیگ انتخاب می شود. نکته ای که باید توجه داشت اینست که در زمان جابجایی دستگاه دقت کنیم تا جوشکاری ها و اتصالات صدمه نبینند تا در زمان کار وزن دیگ به صورت یک نواخت بر روی شاسی فشار وارد کند.
دیگ  یا جام مواد
بخشی از دستگاه ملات ساز است که مواد درون آن بارگیری شده و ترکیب می شود. دیگ و یا جام در بتونیر موتوژن با ورق های فلزی تمام رنگ و ضد زنگ با ضخامت 3 و 2 میلی متر ساخته می شود. البته دیگ با ورق ضخیم تر یعنی 3 میلیمتر در حجم 300 لیتری سبب طول عمر بسیار بالای بتونیر می شوداما ضخامت 2 میلی متر قیمت خرید بتونیر را مناسب می کند و جواب گوی طیف وسیعی از نیازهای  ساختمانی خواهد بود. نکته مهم اینست که از اضافه بار کردن مخلوط بپرهیزیم. در سنگ دانه های بسیار سنگین باید حجم مخلوط را تا نصف ظرفیت اسمی کاهش دهیم.
دنده دور کمر
 بر روی دیواره بیرونی دیگ نصب شده است و  نیروی گیربکس را به دیگ منتقل می کند و آن را به گردش در می آورد. روش های دیگری نیز برای انتقال نیرو از گیربکس به دیگ وجود دارد اما این روش با وجود صدایی که ایجاد می کند کمترین استهلاک را برای دستگاه دارد به همین دلیل این روش پرکاربردترین و رایج ترین روش موجود است. با دنده دور کمر سرعت گردش دیگ بین 13 تا 17 دور در دقیقه خواهد بود.
الکتروموتور موتوژن
الکتروموتور موتوژن تک فاز با سرعت 1400 دور در دقیقه و با قدرت 3 اسب بخار است که جریان ورودی 13.5 آمپر و بازده 78 درصد دارد. جنس بدنه  موتوژن  آلومینیوم است و دارای دو خازن راه اندازی و دائم است. این الکتروموتور به کمک تسمه فولی بزرگ شاسی را که دنده کوچک به آن وصل است ، به چرخش در می آورد و در نتیجه دنده کوچک بر روی دنده بزرگ که دور دیگ قرار دارد ، شروع به حرکت کرده و دیگ را می چرخاند. اطلاعات بیشتردر مورد  الکتروموتور موتوژن را اینجا ببینید.
گیربکس بهکار و فرمان
عمل چرخش دیگ به صورت عمودی بر عهده گیربکس و فرمانی است که بر روی گیربکس نصب شده است. گیربکس VF86 بهکار یکی از بهترین گیربکس های موجود در بازار است با دنده های برنجی و بدنه آلومینیومی. ضریب تبدیل گیربکس بهکار 48 به 1 است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به اینجا مراجعه کنید.
متاسفانه اخیرا برخی از فروشگاه های نامعتبر، برای کاهش قیمت بتونیر از گیربکس دست دوم به جای نو استفاده می کنند تا قیمت تمام شده را کاهش دهند، برای تشخیص در زمان خرید به رنگ  بدنه گیربکس دقت کنید که اسپری نشده باشد و دنده ها رد ساییدگی نداشته باشند.


نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!

امتیاز بد           خوب
این محصول را به اشتراک بگذارید!
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!