الکتروموتور تک فاز 3 اسب 1400 دور  تاپ ایتال (TOPITAL) مدل MC 112M-4

الکتروموتور تک فاز 3 اسب 1400 دور تاپ ایتال (TOPITAL) مدل MC 112M-4

4,500,000تومان
تولید کننده:تاپ ایتال (TOP ITAL)
کد محصول: MC 112M-4
موجودی در انبار

بررسی اجمالی

توضیحات الکتروموتور تک فاز 3 اسب 1400 دور تاپ ایتال (TOP ITAL) مدل MC 112M-4الکتروموتور تک فاز 3 اسب 1400 دور تاپ ایتال (TOP ITAL)  مدل MC 112M-4 در م...
مشخصات الکتروموتور
کشور سازنده الکتروموتور چین
توان 2.2 کیلو وات
قدرت 3 اسب بخار
حداکثر جریان مجاز ورودی 17.01 آمپر
نوع فاز تک فاز
فرکانس کاری 50 هرتز
R.P.M 1440 دور در دقیقه
کلاس عایقی F
درجه حفاظتی IP 55

توضیحات الکتروموتور تک فاز 3 اسب 1400 دور تاپ ایتال (TOP ITAL) مدل MC 112M-4

الکتروموتور تک فاز 3 اسب 1400 دور تاپ ایتال (TOP ITAL)  مدل MC 112M-4 در میان انواع  مدل های متنوع موتور الکتریکی در دسته موتورهای  القایی دو خازنی   قرار می گیرد. موتور القایی دو خازنی که با نام موتور الکتریکی تک فاز صنعتی شناخته می شود بهترین انتخاب برای جابجایی بار تا قدرت 3 اسب بخار هستند. در این نوع موتور با بهره گیری از خازن  به گشتاور مناسبی می رسند، موتور آرام و بی صدا کار می کند و ضریب قدرت و ضریب بهره بهبود می یابد.

قدرت و توان

در تعریف کلی الکتروموتور دستگاهی است که انرژی الکتریکی ورودی را به انرژی مکانیکی تبدیل می نماید.  با مراجعه به پلاک الکتروموتور تاپ ایتال (TOP ITAL ) مشاهده می  کنیم این دستگاه 2.2 کیلو وات انرژی الکتریکی را به 3 اسب بخار قدرت مکانیکی در شفت خروجی تبدیل می نماید.  حداکثر ولتاژ مجاز برق ورودی  230 ولت با فرکانس 50 هرتز است که  با این شرایط شفت خروجی موتور می تواند با سرعت 1440 دور در دقیقه  بچرخد. 

جریان 

پارامتر مهم در انتخاب  الکتروموتور 3 اسب تک فاز ،  حداکثر جریان مجاز عبوری است. مقدار حداکثر جریان  مجاز در الکتروموتور تاپ ایتال 17.01 آمپر است . عبور جریان بیش از این مقدار می تواند به سیم پیچ آسیب بزند .اگر دو موتور با مشخصات یکسان داشته باشیم و فقط جریان  آن ها متفاوت باشد. در این شرایط موتور با جریان  بیشتر در عمل قدرت بیشتری خواهد داشت اما اگر بخواهیم این الکتروموتور را در فاصله ای بیشتر از 15 متر نسبت به کنتور برق و با کابل کشی  روشن کنیم  دینام با جریان  کمتر راحت تر استارت می خورد و به دور نامی خود می رسد . موتور با جریان  بیشتر به دلیل افت ولتاژ داخل کابل  یا نمی تواند روشن شود و یا به دور نامی خود نمی رسد.  درمیان لیست انواع موتور القایی موجود در فروشگاه سهندابزار، دینام با جریان   13 آمپر تا 18 آمپر موجود است. مشاهده لیست و قیمت انواع الکتروموتور تک فاز با قدرت 3 اسب بخار .

نفوذپذیری

در زمان انتخاب الکتروموتور باید به محیط کاری آن توجه داشته باشیم . حداکثر میزان رطوبت ، حداکثر و حداقل دمای محیط ، حداکثر ارتفاع از سطح دریا پارامتر های مهمی است که بر روی راندمان و عملکرد موتور الکتریکی می تواند تاثیر گذار باشد.دو پارامتر کلاس عایقی (INS.CL)  و IP ضریب نفوذ  (Ingrass Protect) طبق استاندارد های تعریف شده اطلاعاتی در این زمینه در اختیار ما قرار می دهد. کلاس عایقی الکتروموتور تاپ ایتال F  است. این به این معناست که جنس عایق داخلی موتور می تواند میکا، فایبرگلاس، آزبست و یا رزین های الکیدی با سیلیکون اضافه باشد و به این ترتیب اگر دمای محیط 40 درجه سانتیگراد باشد عایق داخلی موتور تا 100 درجه گرمایش اضافه را بدون اینکه صدمه ببیند می تواند تحمل کند.IP دینام تاپ ایتال همانطور که در پلاک آن ذکر شده 55 است. IP 55 درجه حفاظتی خیلی خوبی در موتور های الکتریکی محسوب می شود. به این معنا که موتور در مقابل نفوذ گرد و غبار به قسمت های آسیب پذیر و درمقابل پاشیده شدن آب با فشار (به مدت 5 دقیقه)در تمام جهات  محافظت می شود. اما امکان نفوذ گرد و غبار به سایر قسمت ها وجود دارد و نمی توان موتور را در داخل آب غوطه ور ساخت. نشانه دیگری که نشان می دهد کیفیت الکتروموتور تاپ ایتال بالاست اینست که بر روی پلاک این دینام علامت CE به معنای مورد قبول اتحادیه اروپا و گواهی کیفیت ISO 9001 نقش بسته است.

کاربرد 

 الکتروموتور تک فاز تاپ ایتال به عنوان یکی از لوازم جانبی با کیفیت به منظور استفاده در بالابر  ساختمانی ، بتونیر، قیچی خم و برش میلگرد و سایر ابزار ساختمانی  مورد استفاده قرار می گیرد. راهنمای انتخاب الکتروموتور در بالابر ساختمانی .

ویژگی های الکتروموتور تک فاز 3 اسب 1400 دور تاپ ایتال (TOPITAL) مدل MC 112M-4

- الکتروموتور چینی درجه 1 و مورد قبول اتحادیه اروپا
- حد اکثر جریان مجاز عبوری 17.1 آمپر
- توان الکتریکی مصرفی 2.2 کیلو وات
- قدرت مکانیکی خروجی 3 اسب بخار
- حداکثر ولتاژ ورودی مجاز 230 ولت
- سرعت شفت 1440 دو ر در دقیقه 
- فرکانس کاری 50 هرتز
- کلاس عایقی F
- محافظت در مقابل نفوذ گرد و غبار 
- محافظت در مقابل نفوذ آب با فشار در تمام جهات
-  IP55
- جنس بدنه آلومینیومی

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!

امتیاز بد           خوب
این محصول را به اشتراک بگذارید!
آیتمی برای نمایش وجود ندارد!