Menu
Your Cart

چکش بادی

pneumatic hammer، دژبر بادی، پیکور بادی، چکش پنوماتیکی برخی از نام هایی است که چکش تخریب بادی را با آن می شناسند. فروشگاه سهند ابزار انواع چکش بادی سبک و سنگین با قیمت مناسب را ارائه می دهد. برخی از این محصولات عبارتند از: 

جهت مشاوره و خرید می توانید با دفتر تهران با شماره تماس  33751000-021 هماهنگ بفرمایید.

 

چکش بادی چیست ؟ 

چکش بادی یک ابزار تخریب است و در راه سازی، حفاری معدن، مترو، تونل، سد سازی، تخریب سنگ، تخریب بتن و آسفالت کاربرد دارد. پیکور بادی ساختار پیچیده ای ندارد و به تامین کننده فشار باد (کمپرسور باد) با فشار 7 بار نیازمند هستند. یعني سيلندر درون چكش بادي با فشار هواي 7 بار به حركت مي افتد. در غير اين صورت چكش بادي ( پيكور بادي) با تمام توان كار نكرده و ممکن است بازدهي مناسبی نداشته باشد. چکش بادی از وزن 3 تا 40 کیلوگرم در بازار موجود است. در یک دسته بندی کلی چکش بادی سبک، وزنی بین 3 تا 15 کیلوگرم و چکش بادی سنگین، 15 تا 40 کیلوگرم وزن دارد.
 

چکش بادی 666

 

 

 نکات مهم در زمان خرید چکش بادی

- پیش از خرید چکش بادی با مشاوران با تجربه مشورت کنید و مطمئن شوید چکش انتخابی شما با کابردی که در نظر دارید تناسب دارد. برای نمونه برای کار در تونل و یا حفر چاه چکش بادی 7 کیلویی بهلر از چند جهت به مراتب از پیکور بادی 7 کیلویی هلمن مناسب تر می باشد. پیکور بادی بهلر به صورت رگباری ضربه وارد می کند در صورتی که مدل ضربه زنی پیکورهای هلمن تک تک است.

- قطعات جانبی در چکش تخریب به صورت دوره ای باید تعویض شوند لذا به قابل دسترس بودن قطعات مصرفی آن توجه ویژه داشته باشید. مثلا قطعات مصرفی پیکور بهلر به دلیل پر مصرف بودن در همه جا یافت می شود در صورتی که پیکور بادی هلمن بسیار کم مصرف می باشد.

- نکته دیگر حساسیت والو (یا والف) پیکور بادی به رطوبت است. والو پیکور بهلر نسبت به پیکور بادی هلمن در مقابل رطوبت حساسیت کمتری دارد. اما به صورت کلی توصیه می شود برای عملکرد بهتر قبل از دستگاه واحد مراقبت نصب شود تا علاوه بر گرفتن رطوبت گاهی به دستگاه روغن تزریق کند.

- در زمان خرید چکش بادی به صدایی که دستگاه ایجاد می کند توجه کنید. به طور کلی وسایل تجهیزات بادی صدای بسیار زیادی دارند البته لازم به ذکر است که چکش های مدرن و جدید تر صدای کمتری تولید می کنند و صدایی حدود 100 دسیبل در محیط ایجاد می کنند.


تقسیم بندی چکش بادی بر اساس وزن و ساختار ظاهری

 

چکش یا پیکور بادی به لحاظ وزن و شکل ظاهر به سه دسته تقسیم می شود :
 
1- چکش بادی سنگین با دو دسته:

این نوع چکش دو دسته دارد و به صورت عمود بر زمین یا آسفالت و بتن قرار می گیرد. عموما وزنی بین 15 تا 40 کیلوگرم دارند و مناسب تخریب های سنگین و نیمه سنگین هستند.


چکش بادی پنوماتیک

 

 

2- چکش بادی تک دسته:

چکش بادی تک دسته وزن کمتری دارد و برای تخریب افقی مثل دیوار مناسب است. عموما وزنی بین 3 تا 15 کیلوگرم دارند. در این نوع چکش کاربر با یک دست بدنه و با دست دیگر دسته را نگه می دارد.

 

چکش بادی تک دسته

 

 

3- چکش بادی دسته عصایی:

چکش هایی که وزن کمتر از 3 کیلوگرم دارند در این دسته قرار می گیرند. چکش بادی دسته عصایی مناسب تخریب بافت های سست و سبک است.
 
 


تقسیم بندی چکش بادی به لحاظ عملکرد


چکش بادی، به صورت کلی به دو نوع زیر تقسیم بندی می شود:
- ضربه ای
- گردوننکات ایمنی در زمان کار با چکش بادی


- ضمن کار با چکش تخریب احتمال پرتاب قطعات خرد شده وجود دارد به همین دلیل اپراتور باید به لوازم ایمنی شامل کفش کارو عینک ایمنی مجهز باشد.

- کار با چکش یا پیکور بادی صدای بلندی ایجاد می کند و احتمال آسیب به اپراتور در کار بلند مدت وجود دارد لذا  توصیه می شود اپراتور به گوشی ایمنی مجهز باشد.

- کار با چکش بادی ضربه ای و سنگین به قدرت بدنی بالا نیاز دارد زیرا بدن شخص در معرض نیروی وارد شده از دستگاه قرار دارد، بهتر است اپراتور دستگاه دوره استراحت داشته باشد و یا به صورت شیفت گردشی کار کنند. 

 

 

نکات ایمنی کار با چکش بادی

 

- چکش بادی را هیچ زمانی روی زمین (مخصوصا زمین های پر از شن های ریز) رها نکنید. این کار سبب می شود تا به داخل دستگاه آشغال یا شن ریز وارد شود که سبب مختل شدن جدی کار دستگاه می وشد به نحوی که یا احتمال شکستگی قطعات در دستگاه بالا می رود و یا سبب عدم ضربه زنی دستگاه می شود.

- قبل از شروع به کار از طریق ورودی باد چکش بادی چند قطره روغن یا گازوییل (اصطلاحا یک در بطری) داخل دستگاه ریخته شود تا دستگاه همراه چرب بماند. این کار هر بار که دستگاه قرار است پس از چند ساعت شروع به کار کند انجام گیرد. روغن کاری دستگاه سبب می شود تا میزان استهلاک دستگاه کمتر شده و در مقابل رطوبت بیشترین مقاومت را داشته باشد.

مدل: بهلر A9
 توضیحات چکش بادی 9 کیلویی بهلر اصفهانچکش بادی بهلر 9 کیلویی که به پیکور بادی A9 نیز معروف است برای تخریب های نیمه سنگین همچون حفر و تخریب دیواره های تونل، حفر انباری چاه و ... مورد استفاده قرار می گیرد. در میان انواع پیکور بادی، محصولات ساخت اصفهان به صورت کامل با ماشین آلات خودکار تول..
5,700,000 تومان
قیمت بدون مالیات:5,700,000 تومان
مدل: چکش بادی 777
 توضیحات چکش بادی 777 دسته روغندان دار سیلندر فولادی تهرانچکش بادی 777 یا چکش دژبر 40 کیلویی معروف به چکش بادی 7.7 ساخت ایران-تهران می باشد. این ابزار در دسته چکش بادی سنگین و دو دسته قرار می گیرد و مناسب برای تخریب های سنگین همچون تخریب سنگ و صخره و بتون های مسلح، معادن و راهسازی ..
8,800,000 تومان
قیمت بدون مالیات:8,800,000 تومان
مدل: بهلر A7
 توضیحات چکش بادی 7 کیلویی بهلر اصفهانچکش بادی بهلر 7 کیلویی یا پیکور بادی 7 کیلویی بهلر از جمله مصرفی ترین چکش تخریب بادی سبک می باشد. از این مدل پیکور بادی جهت تخریب های نیمه سنگین همچون حفر چاه، تخریب داخل فاضلاب ها، تخریب ساختمانی های کلنگی و ... استفاده می شود. از مهمترین نقاط تمای..
4,700,000 تومان
قیمت بدون مالیات:4,700,000 تومان
مدل: چکش بادی 666 معمولی
 توضیحات چکش بادی 666 دسته معمولی سیلندر فولادی اصفهان درجه یکچکش بادی 666 دسته معمولی یا چکش بادی 32 کیلویی دسته معمولی که به دژبر بادی 6.6 نیز معروف است در دسته چکش های بادی دو دسته قرار می گیرد و برای تخریب های سنگین از قبیل تخریب انواع سنگ، بتن، بتن مسلح و آسفالت به کار می رود. چکش ..
8,500,000 تومان
قیمت بدون مالیات:8,500,000 تومان
نمايش 1 تا 4 از 4 (1 صفحه)

کالای مورد نظر شما در حال حاضر ناموجود است لطفا اایمیل خود را وارد نمایید. به محض موجود شدن کالا شما را مطلع خواهیم نمود.
 

نام
ایمیل
تلفن
توضیحات