Menu
Your Cart

گیربکس حلزونی

گیربکس یکی از تجهیزات مهم و ضروری در صنعت است. گیربکس ها چرخ دنده هایی هستند که سرعت و قدرت و جهت آن را می توانند تغییر دهند. یکی از انواع گیربکس ها، گیربکس حلزونی است. گیربکس حلزونی یا worm gearbox) ) به دلیل ویژگی هایی که دارد به نام گیربکس بالابر ساختمانی شناخته می شود. در بالابر های ساختمانی سرعت موتور به کمک گیربکس کاهش یافته و قدرت آن افزایش می یابد. در این مقاله انواع گیربکس بالابر ساختمانی و تیپ های متفاوت آن معرفی می شود.

تفاوت گیربکس بالابر ساختمانی با سایر گیربکس‌ها 

برای درک تفاوت گیربکس بالابر ساختمانی با سایر گیربکس ها باید با ساختار داخلی گیربکس حلزونی آشنا شویم. به طور کلی گیربکس ها یک قطعه مکانیکی هستند و چرخ دنده ها اجزای اصلی آن را تشکیل می دهند. چرخ دنده ها می توانند در ابعاد و اندازه و مدل های مختلفی طراحی شوند. در حقیقت عملکرد گیربکس به ابعاد و نوع چرخ دنده ها بستگی دارد.
 گیربکس بالابر ساختمانی یا گیربکس حلزونی تنها از دو چرخ دنده تشکیل شده است. یک دنده بزرگ گرد و یک دنده ماردون. این دو دنده در یک پوسته از جنس چدن یا آلومینیوم قرار گرفته اند. 
جنس دنده بزرگ گرد از آلیاژ فسفر و یا چدن است. آلیاژ فسفر استحکام بیشتری دارد و در مقابل سایش و خوردگی مقاوم تر است. بیشتر فشار بر روی دنده بزرگ گرد می آید و به همین دلیل این دنده بیشتر در معرض آسیب قرار دارد.
 

گیبرکس حلزونی

یکی از تفاوت های گیربکس بالابر ساختمانی با سایر گیربکس ها نحوه انتقال نیرو است. این ویژگی به طراحی ساختار گیربکس وابسته است. نیروی ورودی از طریق شافت به ماردون وارد می شود . سپس با 90 درجه تغییر زاویه در مرکز دنده خورشیدی از طریق شفتی که داخل دنده خورشیدی است منتقل می شود.

تیپ های مختلف در گیربکس بالابر ساختمانی

تیپ گیربکس بر اساس طراحی و نوع اتصال آن در ورودی و خروجی تعیین می شود. گیربکس حلزونی در 3 تیپ اصلی تولید می شود :

 • VF
 • MVF
 • VF/FC 

در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم.


گیربکس حلزونی تیپ VF

تیپ VF ساده ترین طراحی را دارد. گیربکس حلزونی VF  نسبت به سایر تیپ ها جمع و جور و کوچک است . قیمت مناسبی دارد . در این تیپ شافت ورودی و خروجی به صورت مستقیم مورد استفاده قرار می گیرد. لذا می توانیم حتی گیربکس را با دست به حرکت در بیاوریم. گیربکس حلزونی VF مناسب استفاده در انواع بتونیر ، بالابر ساختمانی و صنایع مختلف است.  

گیبرکس حلزونی

 

گیربکس حلزونی تیپ MVF

در تیپ MVF طراحی به گونه ای است که ورودی گیربکس دارای هالو شافت و فلنج اتصال است. در این حالت دیگر به فولی و تسمه و سایر تجهیزات جانبی برای اتصال گیربکس به الکتروموتور نیاز نیست. گیربکس حلزونی تیپ MVF مانع هدر رفت انرژی می شود. از این مدل گیربکس در ماشن آلات کشاورزی، بالابر و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود.

گیربکس حلزونی تیپ VF/FC

 

گیربکس حلزونی تیپ VF/FC

ورودی گیربکس حلزونی تیپ FC شافت و خروجی آن دارای فلنج است. به این معنا که ورودی به کمک تسمه و فولی به الکتروموتور متصل می شود اما اتصال خروجی مستقیم و بدون واسطه است. این تیپ در انواع بالابر، کانوایر یا نوار نقاله، دستگاه های بسته بندی، کمپرسور ها و انواع ماشین آلات تراش و برش مورد استفاده قرار می گیرد.

گیربکس حلزونی مارال

 

از ترکیب تیپ ها سری های مختلف گیربکس حلزونی طراحی و تولید می شود. مثلا از ترکیب VF , FC جعبه دنده ای دارای شافت ورودی و فلنج خروجی بدست می آید. یا از ترکیب MVF , FC گیربکس با شافت و فلنچ در ورودی و خروجی خواهیم داشت. از گیربکس MVF/FC در صنایع دریایی و کشاورزی استفاده می شود.

خرید گیربکس مارال MVF

 

مزایای استفاده از گیربکس بالابر

گیربکس حلزونی مزایای منحصر به فردی دارد که آن را برای استفاده در انواع بالابر ساختمانی مناسب کرده است.

خاصیت برگشت ناپذیری

برگشت ناپذیری مهم ترین ویژگی گیربکس حلزونی است که آن را برای استفاده در انواع بالابر ساختمانی مناسب می کند. چرخ دنده گرد و بزرگ گیربکس حلزونی تعداد دنده متفاوتی می تواند داشته باشد. هر چقدر تعداد این دنده ها کمتر باشد سرعت چرخش خروجی گیربکس بالاتر بوده و به تبع آن قدرت آن کمتر است.
تعداد دنده ها ضریب تبدیل گیربکس حلزونی را تعیین می کند. ضریب تبدیل از 5 تا 230 می تواند باشد. از ضریب تبدیل 30 به بالا زاویه دنده ها و ماردون به گونه ای می شود که گیربکس فقط از طریق شافت ورودی می چرخد. این یعنی اگر بار بر روی بالابر ساختمانی باشد و برق قطع شود وزن بار باعث سقوط آن نمی شود . به نوعی حکم ترمز دستگاه را دارد.

مزایای گیربکس بالابر

 

تعمیر و نگهداری

گیربکس حلزونی در معرض سایش و اصطکاک بالایی است. فشار زیادی را تحمل می کند و گاهی زیر بار سنگین آسیب می بیند. نداشتن پیچیدگی زیاد باعث میشود کار تعمیر و نگهداری گیربکس بالابر ساختمانی آسان شده و به راحتی در صورت نیاز قطعات آن تعویض گردد. دو عامل در افزایش طول عمر گیربکس تایر دارد.
اول  : استفاده از واسکازین مناسب و حجم متناسب با گیربکس مصرفی
دوم : رعایت تناسب میان میزان فشار یا باری که رو گیربکس وارد می شود با سایز گیربکس
 

سایز بندی 

سایز بندی از دو جهت گیربکس حلزونی را برای استفاده در بالابر ساختمانی مناسب می کند. اول آن که گیربکس حلزونی به دلیل تعداد کم چرخ  دنده ، سایز کوچک و جمع و جوری دارد به همین دلیل زمان قرار گرفتن در داخل کالسکه به فضای زیادی نیاز ندارد.
مورد دوم تنوع در سایز بندی آن است. گیربکس حلزونی اگر چه گیربکس جمع و جوری محسوب می شود اما در عین حال تنوع زیادی در سایز بندی دارد. این امر باعث می شود در انواع بالابر 300 و 400 کیلویی تک فاز و بالابر های 500 و 700 و 800 و 1000 کیلو به بالای سه فاز بتوان از آن بهره برد.
 

قیمت مناسب

قیمت مناسب یکی دیگر از مزیت های گیربکس حلزونی است. استفاده از گیربکس در کنار الکتروموتور ، کلید، بدنه و شاسی و سایر قطعات باید به گونه ای باشد که قیمت تمام شده از نظر اقتصادی منطقی باشد. گیربکس حلزونی در مقایسه با سایر گیربکس ها قیمت مناسبی دارد.

نکات مهم قبل از خرید گیربکس حلزونی بالابر ساختمانی و سایر مصارف صنعتی

 • پیش از خرید گیربکس بالابر ساختمانی مطمئن شوید چه سایز و تیپی برای کاری که مد نظر دارید مناسب است. ظرفیت هر گیربکس بالابر ساختمانی با توجه به سایزی که دارد متفاوت است.
 • ضریب تبدیل در سرعت گیربکس حلزونی تاثیر گذار است. در بالابر های ساختمانی اگر ضریب تبدیل زیر 30 باشد خاصیت برگشت پذیری نخواهد داشت. در انتخاب ضریب تبدیل دقت داشته باشید.
 • در ماشین هایی که تنش زیادی دارد و ماشین دائم کار است از گیربکس با کیفیت بالاتر استفاده کنید. کیفیت چرخ دنده بزرگ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر دنده بزرگ از آلیاژ فسفر باشد دیرتر دچار خردگی و فرسایش می شود. همچنین جنس بدنه چدن تحمل بیشتر در شرایط پر تنش کاری دارد.
 • مهم ترین موضوعی که پیش از خرید گیربکس باید بدانید این است که گیربکس حلزونی بدون واسکازین به مشتری تحویل داده می شود. اما قبل از شروع به کار باید حتما داخل آن واسکازین مخصوص ریخته شود.
   

خرید گیربکس بالابر ساختمانی

قیمت گیربکس بالابر به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل مختلفی در تعیین قیمت گیربکس بالابر تاثیر گذار است. یکی از مهم ترین این عوامل برند محصول است. برند های نامرغوب و نا معتبر بازار شاید قیمت پایین تری داشته باشند اما در صورت خرابی گیربکس و متوقف شدن پروژه هزینه های سنگین پیش بینی نشده ای را تحمیل می کنند.
جنس بدنه یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت گیربکس بالابر ساختمانی است. گیربکس حلزونی یا با بدنه چدن و یا با بدنه آلومینیوم تولید می شود. گیربکس های چدنی قیمت بالاتری دارند.
سایز و تیپ گیربکس از عوامل دیگری هستند که بر قیمت گیربکس حلزونی اثر دارند. برخی از سایز ها و تیپ ها علاوه بر اینکه به مواد اولیه بیشتری نیاز دارند ممکن است در بازار کمیاب تر باشند و به همین دلیل قیمت بالاتری داشته باشند.
فروشگاه سهند ابزار یکی از مراکز مطمئن در ارائه گیربکس حلزونی با کیفیت و قیمت مناسب است. با مراجعه به سایت و یا صفحات مجازی فروشگاه و یا به صورت حضوری در نمایندگی ها سهند ابزار می توانید از انواع گیربکس حلزونی در برندها و تیپ ها و سایز های متنوع ان بازدید کنید.

مدل: G-RAVANKAR-CH-86
 توضیحات گیربکس چدنی روانکار مدل VF86 گیربکس چدنی روانکار حلزونی مدل VF86 در بالابر ساختمانی ، بتونیر و سایر ابزار ساختمانی با موتور 1.5 تا 3 اسب به کار می رود. گیربکس چدنی VF86 روانکار ساخت اصفهان است. گیربکس حلزونی تیپ VF سایز 86 و 110 بیشترین کاربرد را در میان ابزار ساختمان..
2,450,000 تومان
قیمت بدون مالیات:2,450,000 تومان
Brand: مارال گیربکس مدل: G-MARAL-CH-VF86
 پیش از ثبت سفارشات عمده گیربکس چدنی درجه یک مارال اصفهان مدل VF86 ، با ضرایب تبدیل 30 | 48 |  56  با همکاران ما در دفتر تهران به شماره  33751000-021 هماهنگ بفرمایید.   توضیحات گیربکس چدنی بالابر ساختمانی، برند مارال مدل..
2,950,000 تومان
قیمت بدون مالیات:2,950,000 تومان
گیربکس حلزونی کاردان مدل VF86 گیربکس حلزونی کاردان مدل VF86
عدم موجودی در انبار
Brand: کاردان مدل: G-KARDAN-86
 توضیحات گیربکس حلزونی کاردان مدل VF86گیربکس حلزونی کاردان مدل VF86یک نمونه ایده آل  گیربکس بالابر ساختمانی تک فاز است که ساخت مجموعه کاردان در اصفهان می باشد. از آنجایی که نیروی شفت ورودی و نیروی شفت خروجی 90 درجه با هم اختلاف دارند به گیربکس حلزونی گیربکس 90 د..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
گیربکس حلزونی پوسته چدنی بهکار مدل VF86 گیربکس حلزونی پوسته چدنی بهکار مدل VF86
عدم موجودی در انبار
مدل: G-BEHKAR-CH-86
 توضیحات گیربکس حلزونی پوسته چدنی بهکار مدل VF86در ماشین هایی که میزان تنش و شوک به ماشین بالاست از گیربکس هایی استفاده می شود که توانایی تحمل بالا در برابر شوک را دارند استفاده می شود. گیربکس های پوسته چدنی از این قبیل گیربکس ها هستند. گیربکس حلزونی پوسته چدنی بهکار مدل VF86 دارای دنده..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
Brand: مارال گیربکس مدل: G-MARAL-86
توضیحات گیربکس حلزونی مارال اصفهان مدل VF86گیربکس حلزونی مارال مدل VF86 در میان انواع گیربکس بالابر، محصولی با کیفیت ساخت اصفهان و مناسب استفاده در انواع بالابر ساختمانی تک فاز و بتونیر 300 لیتری با موتور 1400 دور در دقیقه  می باشد. گیربکس حلزونی مارال به دقت ماشین کاری شده و..
2,750,000 تومان
قیمت بدون مالیات:2,750,000 تومان
Brand: مارال گیربکس مدل: G-MARAL-S
توضیحات گیربکس حلزونی مارال S دنده برنجی مدل VF86گیربکس حلزونی مارال S دنده برنجی مدل VF86 ساخت اصفهان است. گیربکس حلزونی تیپ VF سایز 86 با بدنه آلومینیومی مناسب الکتروموتور با قدرت 1.5 تا 3 اسب می باشد. مارال S در میان انواع برندهای گیربکس حلزونی از تولیدات با کیفیت خوب محسوب می شود. ..
1,900,000 تومان
قیمت بدون مالیات:1,900,000 تومان
گیربکس حلزونی سهند مدل VF86 گیربکس حلزونی سهند مدل VF86
2 تا 3 روز دیگر
مدل: G-SAHAND-86
توضیحات گیربکس حلزونی سهند مدل VF86گیربکس حلزونی سهند مدل VF86 ساخته شده از بدنه آلومینیومی و دنده های برنجی است. این گیربکس ساخت شرکت سهند اصفهان می باشد و اصلی ترین تمایز آن با سایر گیربکس های هم ردیف خودش در پهنا و ضخامت دنده های کار شده در آن است که سبب طول عمر بالا و قدرت کم نظیر آن شده است..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
گیربکس حلزونی ستاره اسپادانا مدل VF86 گیربکس حلزونی ستاره اسپادانا مدل VF86
2 تا 3 روز دیگر
Brand: ستاره اسپانیا مدل: G-SETARESPADANA-86
 توضیحات گیربکس حلزونی ستاره اسپادانا مدل VF86گیربکس در بالابر ساختمانی 350 کیلوگرمی و بتونیر تک فاز 300 لیتری ، از نوع گیربکس حلزونی VF86 انتخاب می شود. گیربکس حلزونی VF86 یک گیربکس متعامد کاهنده است که سرعت الکتروموتور را کاهش می دهد و نیروی آن را با 90 درجه زاویه انتقال می دهد. گیربک..
تماس بگیرید
قیمت بدون مالیات:تماس بگیرید
مدل: G-RAVANKAR-86
توضیحات گیربکس حلزونی روانکار مدل VF86گیربکس حلزونی روانکار ساخت اصفهان مدل VF86 ساخته شده از دنده های برنجی می باشد. بدنه این گیربکس از آلومینیوم ساخته شده است. ضریب تبدیل گیربکس حلزونی مدل VF86 روانکار 48 به 1 می باشد به این صورت که به ازای هر 48 دور گردش موتور خروجی گیربکس 1 دور خوا..
1,820,000 تومان
قیمت بدون مالیات:1,820,000 تومان
گیربکس حلزونی بهکار مدل VF86 گیربکس حلزونی بهکار مدل VF86
2 تا 3 روز دیگر
مدل: G-BEHKAR-86
توضیحات گیربکس حلزونی بهکار مدل VF86گیربکس بهکار دنده برنجی مدل VF86 ساخت اصفهان می باشد. این گیربکس با ضریب تبدیل 48 به 1 مناسب برای استفاده در بتونیر و بالابر است. به این صورت که هر 48 دور چرخش موتور شفت گیربکس 1 دور به چرخش در می آید. گیربکس حلزونی مدل VF86 بهکار با ضریب تبدیل 48 به 1 به..
1,950,000 تومان
قیمت بدون مالیات:1,950,000 تومان
Brand: مارال گیربکس مدل: G-MARAL-VF-62
پیش از ثبت سفارشات عمده گیربکس  حلزونی VF62 مارال اصفهان با همکاران ما در دفتر تهران به شماره  33751000-021 هماهنگ بفرمایید.   توضیحات گیربکس حلزونی VF62 مارال اصفهانگیربکس حلزونی VF62 مارال اصفهان (Maral worm gearbox VF62) در میان انواع..
1,700,000 تومان
قیمت بدون مالیات:1,700,000 تومان
Brand: مارال گیربکس مدل: G-MARAL-VF-130
پیش از ثبت سفارشات به صورت عمده با همکاران ما در دفتر تهران به شماره  33751000-021 هماهنگ بفرمایید.  توضیحات گیربکس حلزونی VF130 مارال اصفهانگیربکس حلزونی VF130 مارال اصفهان (Maral worm gearbox VF130) در میان انواع گیربکس حلزونی، دارای تیپ نرمال VF و سایز 130 می باش..
7,800,000 تومان
قیمت بدون مالیات:7,800,000 تومان
نمايش 1 تا 12 از 27 (3 صفحه)

کالای مورد نظر شما در حال حاضر ناموجود است لطفا اایمیل خود را وارد نمایید. به محض موجود شدن کالا شما را مطلع خواهیم نمود.
 

نام
ایمیل
تلفن
توضیحات